Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Miedziana Kropla Krwi - OPA2N6
Owner: Lumen
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 217 m. ASL.
 Region: Poland > dolnośląskie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 25-07-2025
Date created: 11-07-2025
Date published: 25-07-2025
Last modification: 25-07-2025
26x Found
0x Not found
0 notes
watchers 0 watchers
17 visitors
21 x rated
Rated as: Excellent
1 x recommended
This cache is recommended by: gura
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  One-minute cache  Take something to write  Nature  Access only by walk 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Proszę wycieczki,

zapraszam na chwilę refleksji i odwiedzin na Skwerze Honorowych Dawców Krwi — niewielkim, ale pełnym znaczenia placu rekreacyjnym, którego sercem jest wyjątkowy Pomnik Ku Czci Honorowych Dawców Krwi. Ten monument został odsłonięty w czerwcu 2007 roku i przyciąga wzrok niebanalną rzeźbą: spracowane ręce trzymające symboliczną kroplę krwi, będącą prawdziwym darem życia. Na tablicy pomnika można przeczytać słowa, które warto nosić w sercu: ...„człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu”... Ten pomnik to hołd dla wszystkich, którzy, dzieląc się własną krwią, ratują życie innym — prawdziwi bohaterowie codzienności.

A skoro mowa o honorze — nie mogłam tego zacnego pomnika pominąć bez zostawienia swojej keszerskiej wizytówki. W końcu niejedna kropla krwi dla innych poleciała też z moich żył, więc mam mały udział w tej pięknej misji ratowania życia! Kesz schował się nisko, za pomnikiem, w postaci sztucznej szyszki wielkości pięści. Do podjęcia raczej z trawnika, nie zza samego pomnika. Wymagana jest tu maksymalna konspiracja — niedaleko bowiem plac zabaw, pełen młodocianych agentów, którzy jednym spojrzeniem potrafią wyśledzić każdy niecodzienny gest. Więc cicho, sprytnie i delikatnie, żeby nie wzbudzić podejrzeń, na fotospoilerze pokazuję Wam paluszkiem dokładne miejsce ukrycia, żebyście nie błądzili w poszukiwaniach. a misja zakończyła się szybkim sukcesem.

A jeśli przyjdzie Wam, szanowna wycieczko, ochota umyć ręce po keszerskich harcach lub odświeżyć się przed dalszą wyprawą — tuż obok, na skwerze, czeka urokliwa fontanna z granitową kulą, która z wdziękiem kręci się na tafli wody.

Powodzenia i niech duch honorowych dawców będzie z Wami!

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa tylko po bezpośrednim kontakcie z autorem/właścicielem skrzynki
Read more about reactivation of geocaches here
Pictures
Paluszek Lumenki
Log entries: Found 26x Not found 0x Note 0x All entries