Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
INO na Broadwayu - OPA101
Z Inowrocławia na Broadway
Eigenaar: ino_grzeszki
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 86 meter NAP
 Provincie: Polen > kujawsko-pomorskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 26-04-2025
Gemaakt op: 26-04-2025
Gepubliceerd op: 04-05-2025
Laatste verandering: 05-05-2025
2x Gevonden
0x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
20 x Bekeken
1 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: n/b
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Nie wszyscy wiedzą, że...

W 1878 roku, przy ulicy Rzeźnickiej w żydowskiej dzielnicy Inowrocławia, przyszedł na świat Gustaw Szmelowski – chłopiec, który miał podbić amerykańską scenę jako Gus Edwards. Gdy miał zaledwie 13 lat, wyruszył z rodziną za ocean, do Ameryki – i tam rozpoczęła się jego wielka muzyczna przygoda.

Na nowym kontynencie Gus szybko zdobył uznanie jako jeden z najbardziej cenionych kompozytorów epoki broadwayowskich wodewili i musicali. Współpracował z legendarną rewią Ziegfield Follies, a w 1902 roku napisał piosenki do prapremiery musicalu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Razem z autorem tekstów Williamem Cobbem stworzył duet „Words and Music”, a ich hitowy wodewil „School Boys and Girls” bawił widzów Broadway’u przez niemal dwie dekady!

Jego piosenki śpiewali najwięksi – Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Judy Garland, Ray Charles czy Jackie Wilson. Był także współzałożycielem prestiżowego ASCAP – Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców.

Zmarł w 1945 roku w Los Angeles, ale jego twórczość żyje dalej. W 1970 roku Gus Edwards został uhonorowany wpisem do Songwriters Hall of Fame – galerii sławy największych twórców muzyki rozrywkowej.

Źródło: https://sejmik.kujawsko-pomorskie.pl/4033/inowroclaw-uczcil-gusa-edwardsa-skwerem-jego-imienia

Keszyk: Ostrożnie z tym magnetykiem 

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Read more about reactivation of geocaches here
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Piękny zakątek
w ścisłym centrum
-