O Miejscu:
Namysłowski rynek to najstarsza część miasta pochodząca z pierwsze połowy XIII wieku. Pierwsza historycznie pewna wzmianka o nim pochodzi z 19 czerwca 1233. Prawa miejskie Namysłów otrzymał około 1249 z rąk księcia Henryka III Białego. Budynek ratusza został wybudowany w latach 1374–1378. Jego głównym architektem był mistrz murarski Piotr.
W 1345 rozpoczęła się wojna polsko-czeska pomiędzy Janem Luksemburskim i Kazimierzem III Wielkim. Pod koniec lata lub na początku jesieni 1348 rozpoczęto negocjacje pokojowe. Zawarciem pokoju były zainteresowane obie strony, ponieważ Karol IV koncentrował się na sprawach niemieckich, a Kazimierz zamierzał, wobec bezskuteczności ataków na Śląsku, skupić siły na walce o Ruś. 22 listopada1348 roku wojna została formalnie zakończona podpisaniem pokoju namysłowskiego. Traktat nie wprowadzał żadnych zmian terytorialnych. W 1358 roku synowie Bolesława III – Wacław i Ludwik sprzedali Namysłów królowi czeskiemu i niemieckiemu Karolowi IV za 3 000 kopów groszy praskich. W połowie XIV wieku w mieście rozpoczęta została budowa murów obronnych i trzech bram oraz rozbudowa murowanego zamku.
Namysłów i Wrocław odmówili złożenia hołdu Władysławowi Pogrobowcowi po jego koronacji w 1453. Połowa zabudowań miasta została zniszczona podczas pożaru w 1466. W 1469 Namysłów uznał za swojego władcę Macieja Korwina. 11 listopada 1483 miasto zostało zniszczone w wyniku kolejnego pożaru. Od 1490 znajdowało się pod panowaniem Władysława Jagiellończyka, a następnie jego syna Ludwika. Handel w Namysłowie został ożywiony pod koniec XV wieku.Od 1526 miasto należało do dynastii Habsburgów. Podczas wojny trzydziestoletniej zdobyli je Szwedzi.
Zakon krzyżacki zakupił namysłowski zamek w 1703, pozostając jego właścicielem do 1810. W 1741 miasto przeszło we władanie Królestwa Prus. Podczas wojny siedmioletniej było okresowo zajmowane przez Austriaków i Rosjan. W czasie wojen napoleońskich latach 1806–1807 Namysłów był okupowany przez Francuzów i ich sprzymierzeńców ( miasto zajęte zostało w grudniu 1806 przez oddziały bawarskie ).
W 20 leciu między wojennym ludność Polska podjęła bezskuteczne próby przyłączenia Namysłowa do Polski co się nie udało i do końca II wojny światowej miasto zostało w rękach Niemców. Po II Wojnie światowej miasto znalazło się w granicach Polski. Miasto namysłów szczyt populacji osiągnęło w roku 2000 kiedy w Namysłowie mieszkało 16956 osób choć od roku 2020 można zauważyć ponowny wzrost ludności.
O keszu:
pojemnik 8 ml atrybuty i spojler pomogą ci go odnaleźć.
Przy okazji zachęcam innych keszerów do zakładania skrzynek w Namysłowie i okolicach bo są tutaj naprawdę fajne miejsca i warto by było zakładać w nich skrzynki.