Skrzynka wchodzi w skład projektu Heliocentryczny Układ Słoneczny.
Poniżej kilka informacji na temat Plutona.
Pluton jest zimnym, ciemnym globem, dla którego Słońce stanowi jedynie jasną gwiazdę na niebie. Pluton jest mniejszy od Księżyca. Ma on rzadką atmosferę, która tworzy się, gdy zbliży się do Słońca, i zamarza, gdy się od niego oddala. Pluton krąży po mocno wydłużonej orbicie, jedno okrążenie Słońca trwa 248.5 roku i w ciągu 20 lat z tego okresu Pluton znajduje się bliżej Słońca niż Neptun.
Od chwili odkrycia do 2006 roku Pluton uznawany był za dziewiątą planetę Układu Słonecznego. 24 sierpnia 2006 r. na Zgromadzeniu Ogólnym Międynarodowej Unii Astronomicznej w Pradze odebrano Plutonowi status planety, określając go jednocześnie mianem planety karłowatej.
Skrzyneczka trochę nietypowa. Jako jedyna w całym projekcie jest zakopana i w końcu Ci co lubią łopatkę będą mogli pokopać.
Do namierzenia Plutona wykorzystamy, profesjonalne urządzenie służące do określania położenia planet zwane ORBITOMIERZEM. Znajdujemy urządzenie, mocujemy je kolejno do specjalnych uchwytów i zgodnie z obrazkową instrukcją określamy położenie skrzynki. Po akcji wszystko odkładamy na swoje miejsce.