Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
UMCSowa - OP28C3
Skrzynka zamieszkała tam, gdzie zwykł sypiać symbol mądrości ;)
Właściciel: Dandelioness&Radilo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 203 m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Czas: 0:05 h    Długość trasy: 0.10 km
Data ukrycia: 20-06-2010
Data utworzenia: 20-06-2010
Data opublikowania: 20-06-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 05-05-2011
23x znaleziona
0x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 1 obserwatorów
3 odwiedzających
15 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.

Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej

Uniwersytet został powołany do życia dnia 23 października 1944 roku jako uczelnia państwowa, początkowo z czterema wydziałami: Lekarskim, Przyrodniczym, Rolnym i Weterynaryjnym. W ciągu niecałych trzech miesięcy zaistniał piąty Wydział Farmaceutyczny, a uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego miała miejsce 14 stycznia 1945 roku.
Kadrę naukową stanowiło wówczas 42 profesorów, m.in. z uczelni Lwowa i Wilna. Studia podjęło wtedy 806 słuchaczy. Organizatorem i pierwszym rektorem Uniwersytetu był zoolog prof. Henryk Raabe.

Dziś, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej prowadzi działalność naukowo-badawczą w ramach dziesięciu wydziałów, dwudziestu pięciu instytutów oraz pięciu jednostek na prawach instytutu.

Wydziały UMCS:

 

 

Biblioteka Główna UMCS

Powstanie i rozwój Biblioteki są ściśle związane z historią Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wkrótce po jego powołaniu (23 października 1944 roku) rozpoczęto tworzenie Biblioteki.

Profil gromadzonego księgozbioru kształtowały przeobrażenia Uczelni. W pierwszych latach gromadzono głównie wydawnictwa z zakresu nauk matematyczo-przyrodniczych, medycznych, weterynaryjnych i filozoficznych. Wraz z powstaniem nowych wydzialow: prawa w 1949 r., humanistycznego w 1952 r., ekonomicznego w 1965, pedagogiki i psychologii w 1973 r. oraz usamodzielnieniem się innych (lekarskiego, farmaceutycznego, rolnego) zmieniła sie polityka gromadzenia zbiorów. Aktualnie zasób Biblioteki ma charakter uniwersalny.

Biblioteka Główna UMCS wraz 20 bibliotekami specjalistycznymi tworzy system biblioteczno-informacyjny Uczelni. Swe zbiory udostępnia zarówno studentom i pracownikom własnej i innych uczelni, jak również wszystkim mieszkańcom Lublina, wypełniając zadania naukowej biblioteki publicznej.

Od 1968 roku Biblioteka mieści się w gmachu przy ul. Radziszewskiego 11, dzieląc jego pomieszczenia z bibliotekami AR i do 2005 r. - PL. Z początkiem roku 2000 część oddziałów BG UMCS przeprowdziła się do nowego skrzydła. Zespół budynków Biblioteki Głównej usytuowany jest w centrum campusu uniwersyteckiego, stanowiąc nieodłączny element jego krajobrazu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skrzynka schowana na rogu ul. Sowińskiego i ul. Radziszewskiego. Przy parkingu Biblioteki Głównej UMCS (tudzież Uniwersyteckiej Szkoły Języków). Idąc w górę ulicą Sowińskiego, zaraz po prawej stronie ujrzysz nietypowe zakrzaczenie - tam szukaj ;)

Współrzędne z mapy (http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/).

powodzenia!

i nie dajcie się zauważyć ;)

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
parking i zakrzaczenie
kładka
tu szukaj