Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Żorek MASKOTKA - bonus - OP9WAK
Cegielnia, ul. Folwarecka
Eigenaar: crazy_baby
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 250 meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 08-07-2024
Gemaakt op: 08-07-2024
Gepubliceerd op: 17-07-2024
Laatste verandering: 17-07-2024
19x Gevonden
0x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
37 x Bekeken
14 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
8 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Chrząszcze2, descarado&kolorteczy, fafner, GFS, hobbbysta, karwdo, mangus i 27@, Mario&Monia
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Take something to write  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

ŻOREK - MASKOTKA

Żorek to uśmiechnięty żółto-czerwony płomyk z niebieskimi nóżkami. Jego kształt i imię są silnie związane zarówno z historią, jak i nazwą  miasta –pochodzą od żaru. Żorek nawiązuje do wyjątkowego w skali Europy Święta Ogniowego, które obchodzone jest corocznie w Żorach dla upamiętnienia jednego z najtragiczniejszych pożarów w dziejach Żor z 1702 roku.

Żorek to najmłodszy symbol miasta, stał się żorską maskotką w maju 2000 roku, po ogłoszonym przez władze miasta konkursie. Zgłoszono wówczas ponad 20 projektów, a wygrała propozycja żorzanki Marzeny Sternal. 

Odtąd żółto –czerwony płomyk stał się ulubieńcem najmłodszych mieszkańców miasta i na stałe zagościł na różnego rodzaju materiałach promujących Żory.

(https://www.zory.pl/miasto/zorek-maskotka-miasta)

 

Żorek maskotka, jak go nazwaliśmy to sympatyczna figura w kształcie płomienia, którą spotkacie przy ul. Folwareckiej.

Odnowiony Żorek wykonany z żywicy i włókna szklanego (a nie brązu tym razem), stoi w pobliżu parku linowego na terenie Cegielni.

Wcześniej, przed Cegielnią, Żorek przez 4,5 roku stał na żorskim Rynku, niedaleko budynku magistratu. Tam także mieszkańcy robili sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Jednak po 3 latach przestał się tam podobać władzom Żor, które postanowiły go przenieść do Cegielni. Twierdzili oni, iż Żorek utrzymany był w stylistyce jarmarcznej i nie pasował do dostojnego charakteru zabytkowej starówki.

KESZ NIE ZNAJDUJE SIĘ NA WSPÓŁRZĘDNYCH

LOKALIZACJA KESZA - Zlokalizujesz wielkiego żółtego Żorka na terenie parku, a potem udaj się w okolice skate parku od strony toalet i parkingu. Przyjrzyj się fotospojlerowi i jak cię nikt nie zauważy sięgnij od dołu, złap kesza I najlepiej oddał się nieco lub wpisz w ukryciu. Teren zamugolony, wiemy ale na większy pojemnik nie znależlismy lepszego w okolicy. KESZ to większe pudelko. W Środku certy zdobywcze ścieżki oraz kilkammikrusow wraz z logbookiem na serwis innych keszy z serii. Więc nie zabieraj jeśli to niekonieczne.

 

ZAPRASZAMY

CRAZY_BABY & TEAM

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Read more about reactivation of geocaches here
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
20240716_193710
Logs: Gevonden 19x Niet gevonden 0x Opmerking 0x Alle logs