Kwatera Główna
Placówka funkcjonuje samodzielnie od 8 maja 1985 roku, a od 2015 r. jest instytucją kultury Miasta Zielona Góra. Muzeum wpisane jest do Państwowego Rejestru Muzeów.
Siedzibę stanowi klasycystyczny pałac wraz z przylegającym do niego założeniem parkowym. W Muzeum znajduje się ponad 3500 eksponatów. Są tu zbiory: ciężkiego sprzętu wojskowego, lotnictwa militarnego, broni maszynowej, broni palnej, broni białej, uzbrojenia ochronnego, umundurowania, oporządzenia i wyposażenia, odznaczeń, dokumentów, map i zdjęć. W muzealnym pałacu prezentowane są czasowe i stałe ekspozycje: Broń dawna, Żołnierz polski 1914–1945, Kobiety-żołnierze, Wojsko Polskie po 1945 r., Salon myśliwski. Na terenie przeszło 4 ha parku oraz w pawilonie ekspozycyjnym prezentowane są kolekcje artylerii, rakiet, czołgów, transporterów opancerzonych, samochodów i ciężarówek wojskowych, samolotów myśliwskich i transportowych oraz helikopterów, a także skansen fortyfikacyjny. Wizytówkami muzeum są m.in. pistolet Vis wz. 32, dwa działa samobieżne SU-152, samolot ISKRA 200 BR. 16 kwietnia 1986 roku Lubuskiemu Muzeum Wojskowemu w Drzonowie nadano imię 2 Armii Wojska Polskiego.
W budynku zorganizowano cztery sale, prezentujące szeroki zakres historii wojskowości :
Skrzynka:
Nazwa zobowiązuję, zatem skrzynka również musi być zacna. O ile z samą lokalizacją skrzynki nie powinno być problemu, gdyż wskaże ją zapewne pani z kasy, o tyle z otwarciem bez specjalnego kodu mogą być pewne trudności.
Aby uzyskać ten jakże ważny i tajny kod musisz udać się na wycieczkę po zakątkach ekspozycji i zobaczyć to, na co inni nie zwracają uwagi. Rozglądaj się uważnie!
Po odnalezieniu wszystkich cyferek otrzymujesz kod w postaci ABCD, dalej pewnie już wiesz co z tym zrobić
Aby zaliczyć skrzynkę, należy udać się do muzeum w godzinach jego pracy, oraz zakupić bilet wstępu, proste nie? Załoga wie o istnieniu skrzynek, tudzież nie będzie problemu z działaniem na miejscu.
Polecam odwiedzić to miejsce w tygodniu, kiedy to ludzi jest zdecydowanie mniej.
UWAGA! Wszystkie skrzynki na terenie muzeum podejmowalne są z obszaru ogólnodostępnego. Nie wchodzimy na eksponaty, nic nie przestawiamy, nie wchodzimy za ogrodzenie itp.