Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


" Nad Tanwią"

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie grafen
Widoczność
Zdobyta 43 razy
Punktacja 108.94 punktów
Liczba skrzynek 16 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 100% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Przyrodnicza
Data publikacji 02-06-2019
Założyciele grafen
Opis GeoŚcieżki

O Rezerwacie przyrody, Nad Tanwią, na stronie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Nad_Tanwi%C4%85

O rzece Tanew, na stronie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tanew

GeoŚcieżka przyrodniczo - dydaktyczna "Nad Tanwią"prowadzi doliną rzeki Tanew i ukazuje m.in 24 kaskady wodospadów - progów zwanych również "szumami", "szypotami".Rozmieszczonych na zakolu Tanwi w miejscowości Rebizanty na odcinku około 400 m, które charakteryzują się regularnym położeniem, przeważnie wzdłuż prostych linii, położonych na wysokości ok. 235 m n.p.m.

W skład GeoŚcieżki wchodzi 16 zainstalowanych skrzyneczek geocachingowych. Pojemniki skrzyneczek to PET-y  obok tablic opisowych . Na trasie GeoŚcieżki spotkamy miejsca -tablice oraz   zainstalowane skrzyneczki, które wchodza w skład innej GeoŚcieżki tj.:OP8S24 -  Rebizanty - obelisk Piłsudskiego, OP8R1U - pomnik leśników.

GeoŚcieżka rozpoczyna się z parkingu leśnego , przy drodze Susiec - Cieszanów, położonego tuż przy moście na początku miejscowości Huta Szumy. Na parkingu (parking płatny) znajduje się infrastruktura turystyczna:stoły,ławy, tablice informacyjne oraz kirunkowskazy szlaków i ścieżek turystycznych, punkty sprzedaży pamiątek itp.Odwiedzanie GeoŚcieżki można rozpocząć z dowolnego punktu.np z parkingu obok  sklepiku Gargamela - duży bezpłatny parking,tuż obok progów wodnych na Tanwi.Dojazd drogą asfaltową, odcinek około 250 m drogą gruntową.

Trasa Geościeżki oznakowana jest białymi kwadratami z czerwonym ukośnym paskiem, jej długośc wynośi około 3km  i tworzy zamknięty obwód. Punkt wyjścia na GeoŚcieżkę, pokrywa się z punktem przyjścia.

Na odcinku GeoŚcieżki tuż nad samą Tanwią, spotkamy odcinki mokre i błotniste przez cały rok.W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność i nie wchodzenie na skarpy wzniesienia. Nie przestrzeganie tych zasad może być przyczyną drobnych urazów ciała,:zadrapania, potłuczenia, siniaki itp. oraz nieprzewidzianą kąpiel w lodowatej wodzie Tanwi.W miejscach trudnych sa również kładki z zasady śliskie i mokre w wyniku naniesienia na nie błota z odcinków bagnistych.

Poruszanie się rowerem po tej GeoŚcieżce, jest trudne i nie wskazane, ponieważ skazani będziecie na przenoszenie roweru w miejscach  zbyt mokrych i niebezpiecznych.

Życżę przyjemnych wrażeń krajoznawczych .

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki " Nad Tanwią"

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki " Nad Tanwią"
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 16 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis