Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


" Nad Tanwią"

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. grafen
Status
Voltooid 25 keer
Score 108.94 punten
Aantal caches 16 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 100% ( Caches)
Soort GeoPath Natuur
Publicatie datum 02-06-2019
Eigenaar grafen
Beschrijving GeoPath

O Rezerwacie przyrody, Nad Tanwią, na stronie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Nad_Tanwi%C4%85

O rzece Tanew, na stronie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tanew

GeoŚcieżka przyrodniczo - dydaktyczna "Nad Tanwią"prowadzi doliną rzeki Tanew i ukazuje m.in 24 kaskady wodospadów - progów zwanych również "szumami", "szypotami".Rozmieszczonych na zakolu Tanwi w miejscowości Rebizanty na odcinku około 400 m, które charakteryzują się regularnym położeniem, przeważnie wzdłuż prostych linii, położonych na wysokości ok. 235 m n.p.m.

W skład GeoŚcieżki wchodzi 16 zainstalowanych skrzyneczek geocachingowych. Pojemniki skrzyneczek to PET-y  obok tablic opisowych . Na trasie GeoŚcieżki spotkamy miejsca -tablice oraz   zainstalowane skrzyneczki, które wchodza w skład innej GeoŚcieżki tj.:OP8S24 -  Rebizanty - obelisk Piłsudskiego, OP8R1U - pomnik leśników.

GeoŚcieżka rozpoczyna się z parkingu leśnego , przy drodze Susiec - Cieszanów, położonego tuż przy moście na początku miejscowości Huta Szumy. Na parkingu (parking płatny) znajduje się infrastruktura turystyczna:stoły,ławy, tablice informacyjne oraz kirunkowskazy szlaków i ścieżek turystycznych, punkty sprzedaży pamiątek itp.Odwiedzanie GeoŚcieżki można rozpocząć z dowolnego punktu.np z parkingu obok  sklepiku Gargamela - duży bezpłatny parking,tuż obok progów wodnych na Tanwi.Dojazd drogą asfaltową, odcinek około 250 m drogą gruntową.

Trasa Geościeżki oznakowana jest białymi kwadratami z czerwonym ukośnym paskiem, jej długośc wynośi około 3km  i tworzy zamknięty obwód. Punkt wyjścia na GeoŚcieżkę, pokrywa się z punktem przyjścia.

Na odcinku GeoŚcieżki tuż nad samą Tanwią, spotkamy odcinki mokre i błotniste przez cały rok.W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność i nie wchodzenie na skarpy wzniesienia. Nie przestrzeganie tych zasad może być przyczyną drobnych urazów ciała,:zadrapania, potłuczenia, siniaki itp. oraz nieprzewidzianą kąpiel w lodowatej wodzie Tanwi.W miejscach trudnych sa również kładki z zasady śliskie i mokre w wyniku naniesienia na nie błota z odcinków bagnistych.

Poruszanie się rowerem po tej GeoŚcieżce, jest trudne i nie wskazane, ponieważ skazani będziecie na przenoszenie roweru w miejscach  zbyt mokrych i niebezpiecznych.

Życżę przyjemnych wrażeń krajoznawczych .

Caches in GeoPath " Nad Tanwią"

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken " Nad Tanwią"
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 16 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log