Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Szlakiem Walk Partyzanckich

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. grafen
Status
Voltooid 4 keer
Score 393.74 punten
Aantal caches 62 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 90% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 21-10-2018
Eigenaar grafen
Beschrijving GeoPath

Informacje o Puszczy Solskiej , tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Solska

 

Geościeżka Szlakiem Partyzantów Puszczy Solskiej cz.II, "ożywia",a zarazem upamiętnia zapomniane miejsca i wydarzenia, a przede wszystkim ludzi, którzy żyli i walczyli w lasach Puszczy Solskiej podczas II wojny światowej. Dzięki"Partyzanckiej Mapie Puszczy Solskiej"pragniemy zapełnić lukę badawczą z dziejów wojennych na Biłgorajszczyźnie. Chcemy przedstawić tutaj nie tylko walkę zbrojną, będącą jednym z elementów partyzanckiej wojny,ale również zwrócić uwagę turystom, krajoznawcom i keszerom (oraz osobom odwiedzającym skrzyneczki geocachingowe), na ciężką codzienną egzystencję"ludzi z lasu",w ukrytych w lesie partyzanckich obozowiskach. Geościeżka obejmuje głównie tereny lasów tereszpolskich, a także część lasów biłgorajskich i aleksandrowskich. Na tych terenach koncentrowały się większość sił partyzanckich AK i BCh w dobie akcji "Sturmwind II" w czerwcu 1944 r.,łącznie z dowództwem oddziałów partyzanckich  9 pułku piechoty AK  majorem Edwardem Markiewiczem"Kaliną", stacjonującym w obozie "Woyny" nad Studczkiem.Przy instalowaniu skrzyneczek w terenie, pomocna była "Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej", która jest pierwszą publikacją na Zamojszczyźnie(prawdopodobnie także w Polsce), która poprzez badania terenowe wskazuje miejsca obozów partyzanckich ( z dokładnością współrzędnych GPS), bitew i potyczek, gajówek i leśniczówek oraz bezimiennych mogił, które utrwala w formie papierowej. Większość z tych miejsc nie jest w żaden sposób oznaczona w terenie - mamy nadzieje,że dzięki "Mapie" zmieni się to w przyszłości. Opracowanie merytoryczne:Dominik Róg. Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej. Część I.

Geościeżka przebiega na terenie lasów o podłożu bagiennym, w nie których okresach roku może niedostępnych dla przeciętnych osób. Trudnych a niekiedy niemożliwych do pokonania rowerem, nie wspominając o pojeździe. Jak najbardziej dostępna dla turystów pieszych. Wszystkie osoby, które wybierają się na tą Geościeżkę,powinni pamiętać o odpowiednim obuwiu turystycznym, w którym jest możliwe chodzenie po terenie zabagnionym. Wodery spełniają wszystkie wymogi, do odwiedzenia miejsc wymienionych w Geościeżce.Podczas odwiedzania skrzynek geocachingowych, należy być przygotowanym na spotkanie ze zwierzyna leśną oraz dokuczliwymi owadami- KOMARY.

W kompleksach leśnych, należy  bezwzględnie  przestrzegać przepisów ppoż.nie należy rozniecać ognia, śmiecić i głośno się zachowywać.

Caches in GeoPath Szlakiem Walk Partyzanckich

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Szlakiem Walk Partyzanckich
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 62 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log