Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Szlakiem Walk Partyzanckich

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. grafen
Visibility
Completed 4 times
Scoring 393.74 Points
Number of caches 62 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 90% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 21-10-2018
Owners grafen
GeoPath's description

Informacje o Puszczy Solskiej , tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Solska

 

Geościeżka Szlakiem Partyzantów Puszczy Solskiej cz.II, "ożywia",a zarazem upamiętnia zapomniane miejsca i wydarzenia, a przede wszystkim ludzi, którzy żyli i walczyli w lasach Puszczy Solskiej podczas II wojny światowej. Dzięki"Partyzanckiej Mapie Puszczy Solskiej"pragniemy zapełnić lukę badawczą z dziejów wojennych na Biłgorajszczyźnie. Chcemy przedstawić tutaj nie tylko walkę zbrojną, będącą jednym z elementów partyzanckiej wojny,ale również zwrócić uwagę turystom, krajoznawcom i keszerom (oraz osobom odwiedzającym skrzyneczki geocachingowe), na ciężką codzienną egzystencję"ludzi z lasu",w ukrytych w lesie partyzanckich obozowiskach. Geościeżka obejmuje głównie tereny lasów tereszpolskich, a także część lasów biłgorajskich i aleksandrowskich. Na tych terenach koncentrowały się większość sił partyzanckich AK i BCh w dobie akcji "Sturmwind II" w czerwcu 1944 r.,łącznie z dowództwem oddziałów partyzanckich  9 pułku piechoty AK  majorem Edwardem Markiewiczem"Kaliną", stacjonującym w obozie "Woyny" nad Studczkiem.Przy instalowaniu skrzyneczek w terenie, pomocna była "Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej", która jest pierwszą publikacją na Zamojszczyźnie(prawdopodobnie także w Polsce), która poprzez badania terenowe wskazuje miejsca obozów partyzanckich ( z dokładnością współrzędnych GPS), bitew i potyczek, gajówek i leśniczówek oraz bezimiennych mogił, które utrwala w formie papierowej. Większość z tych miejsc nie jest w żaden sposób oznaczona w terenie - mamy nadzieje,że dzięki "Mapie" zmieni się to w przyszłości. Opracowanie merytoryczne:Dominik Róg. Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej. Część I.

Geościeżka przebiega na terenie lasów o podłożu bagiennym, w nie których okresach roku może niedostępnych dla przeciętnych osób. Trudnych a niekiedy niemożliwych do pokonania rowerem, nie wspominając o pojeździe. Jak najbardziej dostępna dla turystów pieszych. Wszystkie osoby, które wybierają się na tą Geościeżkę,powinni pamiętać o odpowiednim obuwiu turystycznym, w którym jest możliwe chodzenie po terenie zabagnionym. Wodery spełniają wszystkie wymogi, do odwiedzenia miejsc wymienionych w Geościeżce.Podczas odwiedzania skrzynek geocachingowych, należy być przygotowanym na spotkanie ze zwierzyna leśną oraz dokuczliwymi owadami- KOMARY.

W kompleksach leśnych, należy  bezwzględnie  przestrzegać przepisów ppoż.nie należy rozniecać ognia, śmiecić i głośno się zachowywać.

Caches in this GeoPath Szlakiem Walk Partyzanckich

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Szlakiem Walk Partyzanckich
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 62 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit