Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie izunia77
Widoczność
Zdobyta 18 razy
Punktacja 78.14 punktów
Liczba skrzynek 10 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 90% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 25-10-2017
Założyciele izunia77, sp2jf
Opis GeoŚcieżki

ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ 

Przez ostatnie 3 lata obserwowałem bardzo fajny pokaz grup rekonstrukcyjnych w Łabiszyńskich Spotkaniach z Historią.  Jak zauważyłem na spotkania rekonstrukcyjne zjeżdżają się kolekcjonerzy sprzętu wojskowego, który brał udział w działaniach na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Fakt że wojna  przynosi smutną sławę i  pozostawia  zgliszcza, tragedie, śmierć ale dobrze,że dla upamiętnienia i przybliżenia historii przystąpiły grupy rekonstrukcyjne.Osobiście podziwiam tych ludzi .Często wydają swoje oszczędności aby wygrzebane z złomowisk i innych śmietnisk kupić sprzęt  wojskowy różnych armii świta. Często sami  remontują maszyny aby pokazać je w pozorowanej walce, co jest niesłychanie widowiskowe .Również i ja bym coś chciał pokazać koleżankom i kolegom zacnym poszukiwaczom skarbów. Są to własnoręcznie wykonane miniaturki tych sprzętów związanych z tematyką wojenną.

Początek ścieżki to Łabiszyńska wyspa. To tu rozpoczynają się ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ powitaniem grup rekonstrukcyjnych. Odbywają się pokazy i koncerty muzyki z czasów wojennych różnych państw a nawet odbywają się pokazy mody ,jak Nasze panie się ubierały w czasie wojny. 

Na trasie Geościeżki będzie można poszukać różne przedmioty, zabawić się bezpiecznie w sapera, odnaleść czołg, bomby lotnicze, rakiety typu V-1,V-2, pistolety, granaty, miny. Na początku keszowania szlakiem wojennym znajdziecie drzewo, własnoręcznie wykonana replika lipy z pojemnikiem na notes.

Myśl by założyć tą ścieżkę naszła mnie  podczas rekonwalescencji. Sami ocenicie jak to mi wyszło. Jestem zwolennikiem skrzynek wykonanych w temacie ,to z dostępnych materiałów powyższe miniaturki maskowań wykonałem.

Życzę udanego poszukiwania i satysfakcji, wiem że będzie nie zła zabawa.Proszę się nie bać rozbrajać szukać i odkładać na swoje miejsce gdzie było maskowanie. Mam jedną uwagę nawet sam do siebie mogą być trochę kordy strzelone ale spostrzegawczość keszerów nie zna granic

Opracowanie własne Józef SP2 JF

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 10 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis