Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. izunia77
Status
Voltooid 17 keer
Score 78.14 punten
Aantal caches 10 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 90% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 25-10-2017
Eigenaar izunia77, sp2jf
Beschrijving GeoPath

ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ 

Przez ostatnie 3 lata obserwowałem bardzo fajny pokaz grup rekonstrukcyjnych w Łabiszyńskich Spotkaniach z Historią.  Jak zauważyłem na spotkania rekonstrukcyjne zjeżdżają się kolekcjonerzy sprzętu wojskowego, który brał udział w działaniach na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Fakt że wojna  przynosi smutną sławę i  pozostawia  zgliszcza, tragedie, śmierć ale dobrze,że dla upamiętnienia i przybliżenia historii przystąpiły grupy rekonstrukcyjne.Osobiście podziwiam tych ludzi .Często wydają swoje oszczędności aby wygrzebane z złomowisk i innych śmietnisk kupić sprzęt  wojskowy różnych armii świta. Często sami  remontują maszyny aby pokazać je w pozorowanej walce, co jest niesłychanie widowiskowe .Również i ja bym coś chciał pokazać koleżankom i kolegom zacnym poszukiwaczom skarbów. Są to własnoręcznie wykonane miniaturki tych sprzętów związanych z tematyką wojenną.

Początek ścieżki to Łabiszyńska wyspa. To tu rozpoczynają się ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ powitaniem grup rekonstrukcyjnych. Odbywają się pokazy i koncerty muzyki z czasów wojennych różnych państw a nawet odbywają się pokazy mody ,jak Nasze panie się ubierały w czasie wojny. 

Na trasie Geościeżki będzie można poszukać różne przedmioty, zabawić się bezpiecznie w sapera, odnaleść czołg, bomby lotnicze, rakiety typu V-1,V-2, pistolety, granaty, miny. Na początku keszowania szlakiem wojennym znajdziecie drzewo, własnoręcznie wykonana replika lipy z pojemnikiem na notes.

Myśl by założyć tą ścieżkę naszła mnie  podczas rekonwalescencji. Sami ocenicie jak to mi wyszło. Jestem zwolennikiem skrzynek wykonanych w temacie ,to z dostępnych materiałów powyższe miniaturki maskowań wykonałem.

Życzę udanego poszukiwania i satysfakcji, wiem że będzie nie zła zabawa.Proszę się nie bać rozbrajać szukać i odkładać na swoje miejsce gdzie było maskowanie. Mam jedną uwagę nawet sam do siebie mogą być trochę kordy strzelone ale spostrzegawczość keszerów nie zna granic

Opracowanie własne Józef SP2 JF

Caches in GeoPath ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 10 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log