Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Czarnobyl - Strefa Wykluczenia

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. HaCek
Status
Voltooid 9 keer
Score 116.03 punten
Aantal caches 16 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 68% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 02-08-2016
Eigenaar palinq, gagu, HaCek
Beschrijving GeoPath

Ścieżka zawiera zbiór keszy ukrytych na terenie strefy wykluczenia, znajdującej się wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Skrzynki o różnej trudności oraz w różnej formie, jednak każda z nich ma jedną cechę wspólną - występuje na terenie o podwyższonym poziomie promieniowania radioaktywnego - należy o tym pamiętać przed podjęciem poszukiwań. Stąd obowiązkowy atrybut "niebezpieczna" dla każdego kesza. Ponadto większość skrzynek umieszczona została w opuszczonych budynkach, które również mają swoją specyfikę i należy zachować w nich ogólnie pojętą ostrożność. 

Co do zasady zalecane środki ochrony (dla potrzeb nie tylko keszowania, ale również poruszania się po samej strefie) to: rękawice, a ponadto do chodzenia po pomieszczeniach opuszczonych budynków warto ubrać maseczki na usta i nos, aby ograniczyć ilość wdychanych cząsteczek pyłu zalegającego na podłodze, który jest wzbijany podczas przemieszczania się o tych obiektach. 

Strefa wykluczenia to teren znajdujący się pod stałym nadzorem różnego rodzaju służb, od ochrony, przez wojskowych, po tajnych agentów... Ponadto występują miejsca, w których znajduje się monitoring wizyjny.  W tym względzie nie ma żartów - bezwzględnie należy zachować najwyższą ostrożność przy poszukiwaniach keszy oraz ich podejmowaniu. Oprócz samego spalenia skrzynki - można dodatkowo mieć nieprzyjemności w postaci wizyty na komisariacie (sprawdzone info ;). 

Co do samych keszy - staraliśmy się ukrywać je w ciekawych miejscach, pokazujących postapokaliptyczne piękno strefy. Na wyprawę wybraliśmy się dzięki Pawłowi, który organizuje wyjazdy do Czarnobyla. Więcej info na ten temat tutaj. Warto wziąć ten wariant wyjazdu pod uwagę podczas planowania swojej ekspedycji.

W związku z faktem, że geościeżka powstała w lokalizacji dość odległej od Polski i autorzy mają ograniczoną możliwość serwisowania skrzynek, na ekspedycję zabierz ze sobą kilka zapasowych pojemników na ewentualne reaktywacje. Oficjalne logbooki znajdziecie tutaj - można z nich korzystać przy reaktywacjach. 

Caches in GeoPath Czarnobyl - Strefa Wykluczenia

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Czarnobyl - Strefa Wykluczenia
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 16 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log