Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Czarnobyl - Strefa Wykluczenia

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. HaCek
Visibility
Completed 9 times
Scoring 116.03 Points
Number of caches 16 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 68% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 02-08-2016
Owners palinq, gagu, HaCek
GeoPath's description

Ścieżka zawiera zbiór keszy ukrytych na terenie strefy wykluczenia, znajdującej się wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Skrzynki o różnej trudności oraz w różnej formie, jednak każda z nich ma jedną cechę wspólną - występuje na terenie o podwyższonym poziomie promieniowania radioaktywnego - należy o tym pamiętać przed podjęciem poszukiwań. Stąd obowiązkowy atrybut "niebezpieczna" dla każdego kesza. Ponadto większość skrzynek umieszczona została w opuszczonych budynkach, które również mają swoją specyfikę i należy zachować w nich ogólnie pojętą ostrożność. 

Co do zasady zalecane środki ochrony (dla potrzeb nie tylko keszowania, ale również poruszania się po samej strefie) to: rękawice, a ponadto do chodzenia po pomieszczeniach opuszczonych budynków warto ubrać maseczki na usta i nos, aby ograniczyć ilość wdychanych cząsteczek pyłu zalegającego na podłodze, który jest wzbijany podczas przemieszczania się o tych obiektach. 

Strefa wykluczenia to teren znajdujący się pod stałym nadzorem różnego rodzaju służb, od ochrony, przez wojskowych, po tajnych agentów... Ponadto występują miejsca, w których znajduje się monitoring wizyjny.  W tym względzie nie ma żartów - bezwzględnie należy zachować najwyższą ostrożność przy poszukiwaniach keszy oraz ich podejmowaniu. Oprócz samego spalenia skrzynki - można dodatkowo mieć nieprzyjemności w postaci wizyty na komisariacie (sprawdzone info ;). 

Co do samych keszy - staraliśmy się ukrywać je w ciekawych miejscach, pokazujących postapokaliptyczne piękno strefy. Na wyprawę wybraliśmy się dzięki Pawłowi, który organizuje wyjazdy do Czarnobyla. Więcej info na ten temat tutaj. Warto wziąć ten wariant wyjazdu pod uwagę podczas planowania swojej ekspedycji.

W związku z faktem, że geościeżka powstała w lokalizacji dość odległej od Polski i autorzy mają ograniczoną możliwość serwisowania skrzynek, na ekspedycję zabierz ze sobą kilka zapasowych pojemników na ewentualne reaktywacje. Oficjalne logbooki znajdziecie tutaj - można z nich korzystać przy reaktywacjach. 

Caches in this GeoPath Czarnobyl - Strefa Wykluczenia

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Czarnobyl - Strefa Wykluczenia
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 16 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit