Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Czarnobyl - Strefa Wykluczenia

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie HaCek
Widoczność
Zdobyta 9 razy
Punktacja 116.03 punktów
Liczba skrzynek 16 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 68% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 02-08-2016
Założyciele palinq, gagu, HaCek
Opis GeoŚcieżki

Ścieżka zawiera zbiór keszy ukrytych na terenie strefy wykluczenia, znajdującej się wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Skrzynki o różnej trudności oraz w różnej formie, jednak każda z nich ma jedną cechę wspólną - występuje na terenie o podwyższonym poziomie promieniowania radioaktywnego - należy o tym pamiętać przed podjęciem poszukiwań. Stąd obowiązkowy atrybut "niebezpieczna" dla każdego kesza. Ponadto większość skrzynek umieszczona została w opuszczonych budynkach, które również mają swoją specyfikę i należy zachować w nich ogólnie pojętą ostrożność. 

Co do zasady zalecane środki ochrony (dla potrzeb nie tylko keszowania, ale również poruszania się po samej strefie) to: rękawice, a ponadto do chodzenia po pomieszczeniach opuszczonych budynków warto ubrać maseczki na usta i nos, aby ograniczyć ilość wdychanych cząsteczek pyłu zalegającego na podłodze, który jest wzbijany podczas przemieszczania się o tych obiektach. 

Strefa wykluczenia to teren znajdujący się pod stałym nadzorem różnego rodzaju służb, od ochrony, przez wojskowych, po tajnych agentów... Ponadto występują miejsca, w których znajduje się monitoring wizyjny.  W tym względzie nie ma żartów - bezwzględnie należy zachować najwyższą ostrożność przy poszukiwaniach keszy oraz ich podejmowaniu. Oprócz samego spalenia skrzynki - można dodatkowo mieć nieprzyjemności w postaci wizyty na komisariacie (sprawdzone info ;). 

Co do samych keszy - staraliśmy się ukrywać je w ciekawych miejscach, pokazujących postapokaliptyczne piękno strefy. Na wyprawę wybraliśmy się dzięki Pawłowi, który organizuje wyjazdy do Czarnobyla. Więcej info na ten temat tutaj. Warto wziąć ten wariant wyjazdu pod uwagę podczas planowania swojej ekspedycji.

W związku z faktem, że geościeżka powstała w lokalizacji dość odległej od Polski i autorzy mają ograniczoną możliwość serwisowania skrzynek, na ekspedycję zabierz ze sobą kilka zapasowych pojemników na ewentualne reaktywacje. Oficjalne logbooki znajdziecie tutaj - można z nich korzystać przy reaktywacjach. 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Czarnobyl - Strefa Wykluczenia

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Czarnobyl - Strefa Wykluczenia
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 16 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis