Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Jezioro Radachowskie

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Zurki
Widoczność
Zdobyta 20 razy
Punktacja 92.19 punktów
Liczba skrzynek 13 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 90% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Przyrodnicza
Data publikacji 17-07-2020
Założyciele Zurki, aska82
Opis GeoŚcieżki

 Jezioro Radachowskie jest niezbyt głębokim zbiornikiem rynnowym. Nieregularny, trudny do opisania kształt akwenu zbliżony jest do przechylonej, wydłużonej litery „S” z dwoma odgałęzieniami. Przy odrobinie dobrej woli można uznać, że przypomina on klęczącą postać z rękoma wzniesionymi do góry. Linia brzegowa charakteryzuje się dużym urozmaiceniem, czego dowodem jest obecność licznych zatok i półwyspów. Jezioro posiada także jedną niewielką wysepkę z kępką olch, która położona jest w części południowo – zachodniej. 

Mapka

 Do ukrytego wśród drzew jeziora można dojechać od Słońska, Chartowa i Ownic. Na plażę i jednocześnie na duży parking prowadzi lokalny, znakowany zielono szlak turystyczny Kani, dogodny również dla rowerów. Szlak tworzy pętlę dając dwa warianty dojazdu: od szosy DK22 Słońsk - Lemierzyce (Gorzów Wlkp.) leśnymi drogami lub szosą z ronda w Słońsku kierujemy się na Ośno Lubuskie i po około 3 kilometrach skręcamy w lewo  w pokryty tłuczniem dukt leśny.

 Kiedyś to miejsce tętniło życiem, był tu punkt gastronomiczny, pole namiotowe, plac zabaw, boisko. Teraz po budynkach zostały tylko ślady fundamentów i choć sama plaża nie robi wrażenia, w sezonie letnim jest tu mnóstwo namiotów i przyczep kempingowych.

 Czasy świetności Jezioro Radachowskie przeżywało przed wojną. Wówczas było idealnym punktem wypadowym dla mieszkańców Berlina. Ze stolicy Niemiec do Słońska można było dojechać koleją. W samym Słońsku można było wypożyczyć samochód lub rower i w ten sposób dostać się na plażę. Przed wojną funkcjonowała tu przeszklona restauracja na palach, z wielkim akwarium. Goście mogli sami wybierać sobie z tego akwarium ryby, które później lądowały na ich talerzach.

opis2

Pozostałości restauracji wciąż można znaleźć na dnie jeziora, jednak zdecydowana większość naczyń i sprzętów została już wydobyta. Są jeszcze trzy pale, na których ta restauracja stała. A na brzegu jeziora od strony Chartowa można jeszcze znaleźć pozostałości basenów, w których przechowywano złowione do restauracji ryby.

Ścieżka poprowadzi nas brzegiem jeziora. Auto najlepiej zostawić na parkingu na  plaży a samą geościeżkę zaliczyć piechotą. Trasa wiedzie drogami, dróżkami, ścieżynkami a czasami przez gęstwinę czy bagienka. I jeżeli stwierdzicie, że nie da się przejść - to na pewno się da.  Warto czasami przysiąść na jednej z kładek pobudowanych nad brzegiem i podelektowwać się pięknymi widokami. 

opis3 opis4

Do zaliczenia geościeżki niezbędna będzie aplikacja do odczytywania kodów QR. Warto także dokładnie oglądać logbooki - na niektórych zapisane są litery i cyfry potrzebne do znalezienia skrzynki finałowej.

 

POWODZENIA I PRZYJEMNEJ WĘDRÓWKI 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Jezioro Radachowskie

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Jezioro Radachowskie
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 13 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis