Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Jezioro Radachowskie

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. Zurki
Status
Voltooid 8 keer
Score 92.19 punten
Aantal caches 13 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 90% ( Caches)
Soort GeoPath Natuur
Publicatie datum 17-07-2020
Eigenaar Zurki, aska82
Beschrijving GeoPath

 Jezioro Radachowskie jest niezbyt głębokim zbiornikiem rynnowym. Nieregularny, trudny do opisania kształt akwenu zbliżony jest do przechylonej, wydłużonej litery „S” z dwoma odgałęzieniami. Przy odrobinie dobrej woli można uznać, że przypomina on klęczącą postać z rękoma wzniesionymi do góry. Linia brzegowa charakteryzuje się dużym urozmaiceniem, czego dowodem jest obecność licznych zatok i półwyspów. Jezioro posiada także jedną niewielką wysepkę z kępką olch, która położona jest w części południowo – zachodniej. 

Mapka

 Do ukrytego wśród drzew jeziora można dojechać od Słońska, Chartowa i Ownic. Na plażę i jednocześnie na duży parking prowadzi lokalny, znakowany zielono szlak turystyczny Kani, dogodny również dla rowerów. Szlak tworzy pętlę dając dwa warianty dojazdu: od szosy DK22 Słońsk - Lemierzyce (Gorzów Wlkp.) leśnymi drogami lub szosą z ronda w Słońsku kierujemy się na Ośno Lubuskie i po około 3 kilometrach skręcamy w lewo  w pokryty tłuczniem dukt leśny.

 Kiedyś to miejsce tętniło życiem, był tu punkt gastronomiczny, pole namiotowe, plac zabaw, boisko. Teraz po budynkach zostały tylko ślady fundamentów i choć sama plaża nie robi wrażenia, w sezonie letnim jest tu mnóstwo namiotów i przyczep kempingowych.

 Czasy świetności Jezioro Radachowskie przeżywało przed wojną. Wówczas było idealnym punktem wypadowym dla mieszkańców Berlina. Ze stolicy Niemiec do Słońska można było dojechać koleją. W samym Słońsku można było wypożyczyć samochód lub rower i w ten sposób dostać się na plażę. Przed wojną funkcjonowała tu przeszklona restauracja na palach, z wielkim akwarium. Goście mogli sami wybierać sobie z tego akwarium ryby, które później lądowały na ich talerzach.

opis2

Pozostałości restauracji wciąż można znaleźć na dnie jeziora, jednak zdecydowana większość naczyń i sprzętów została już wydobyta. Są jeszcze trzy pale, na których ta restauracja stała. A na brzegu jeziora od strony Chartowa można jeszcze znaleźć pozostałości basenów, w których przechowywano złowione do restauracji ryby.

Ścieżka poprowadzi nas brzegiem jeziora. Auto najlepiej zostawić na parkingu na  plaży a samą geościeżkę zaliczyć piechotą. Trasa wiedzie drogami, dróżkami, ścieżynkami a czasami przez gęstwinę czy bagienka. I jeżeli stwierdzicie, że nie da się przejść - to na pewno się da.  Warto czasami przysiąść na jednej z kładek pobudowanych nad brzegiem i podelektowwać się pięknymi widokami. 

opis3 opis4

Do zaliczenia geościeżki niezbędna będzie aplikacja do odczytywania kodów QR. Warto także dokładnie oglądać logbooki - na niektórych zapisane są litery i cyfry potrzebne do znalezienia skrzynki finałowej.

 

POWODZENIA I PRZYJEMNEJ WĘDRÓWKI 

Caches in GeoPath Jezioro Radachowskie

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Jezioro Radachowskie
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 13 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log