Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Cukrownia Klecina

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie małpanie
Widoczność
Zdobyta 18 razy
Punktacja 100.38 punktów
Liczba skrzynek 15 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 90% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 09-06-2020
Założyciele małpanie
Opis GeoŚcieżki

widok

Ścieżka "Cukrownia Klecina" oprowadza po dostępnych miejscach tego nieistniejącego już zakładu. Obszar o którym mowa obejmował 33 hektary powierzchni, blisko 40 budynków, kanały techniczne i własną drogę dojazdową w ciągu ulicy Józefa Supińskiego. Cukrownia w czasie II WŚ była przymusowym niemieckim obozem pracy Polaków o czym informuje tabliczka na ścianie portierni.

Po zamknięciu zakładu w 1994 roku większość zabudowań zrównano z ziemią i zapanowała tu matka natura. Pozostała brama główna, budynek portierni, 2 budynki biurowe (z czego jeden przerobiony na mieszkania), mały budynek mieszkalny i stołówka pracownicza. Całość jest w opłakanym stanie i trzyma się chyba tylko dzięki solidnemu, niemieckiemu wykonaniu. 2 z budynków zostały ujęte w krajowym rejestrze jako obiekty zabytkowe. W budynku z wieżą zegarową wykonano kilka prac remontowych, powieszono gaśnice, położono nową podłogę z PCV i zadbano o wentylację mieszkań (remont kanałów wentylacyjnych). Pozostałe budynki, a szczególnie stołówka pracownicza, są obiektami mocno zaniedbanymi i częściowo lub w całości wyłączonymi z użytku.

Logo ścieżki to fotografia medalu wręczanego zasłużonym dla Cukrowni Klecina we Wrocławiu. Na awersie wyryto portiernię, wieżę wodną, komin i 2 budynki fabryczne. Na rewersie daty 1839, 1989 i inskrypcję: ZASŁUŻONEMU DLA CUKROWNI "KLECINA" WE WROCŁAWIU

awers rewers

Głodnych informacji odnośnie historii i losów cukrowni zapraszam do obejrzenia reportaży: Cukrownia "Klecina" wyburzona na próżno oraz Kampania cukrowa na Klecinie

Zapraszam do zdobywania i dzielenia się spostrzeżeniami, uwagami czy wspomnieniami dotyczącymi tego zakładu. Chętnym mogę udostępnić link do zebranych w sieci i od znajomych zdjęć dotyczących cukrowni.


O skrzynkach

Skrytki obejmują 15 punktów nie wymagających użycia siły fizycznej choć niekiedy dostanie się na kordy wymaga przedzierania się przez zarośla. Niektóre skrzynki są bardzo proste, przy niektórych trzeba odrobiny cierpliwości żeby nie niszcząc dostać się do logbooka dla dokonania wpisu. Większość skrzynek to pojemniki tylu klipsiak wielkości 250ml choć nie brakuje też innego rodzaju pudełek. Skrzynki większe niż mikro zawierają na starcie po 1 PWG z logo autora ścieżki ewentualnie z innymi fantami wg opisu danego punktu.

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Cukrownia Klecina

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Cukrownia Klecina
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 15 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis