Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Cukrownia Klecina

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. małpanie
Status
Voltooid 7 keer
Score 100.38 punten
Aantal caches 15 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 90% ( Caches)
Soort GeoPath Verkennen
Publicatie datum 09-06-2020
Eigenaar małpanie
Beschrijving GeoPath

widok

Ścieżka "Cukrownia Klecina" oprowadza po dostępnych miejscach tego nieistniejącego już zakładu. Obszar o którym mowa obejmował 33 hektary powierzchni, blisko 40 budynków, kanały techniczne i własną drogę dojazdową w ciągu ulicy Józefa Supińskiego. Cukrownia w czasie II WŚ była przymusowym niemieckim obozem pracy Polaków o czym informuje tabliczka na ścianie portierni.

Po zamknięciu zakładu w 1994 roku większość zabudowań zrównano z ziemią i zapanowała tu matka natura. Pozostała brama główna, budynek portierni, 2 budynki biurowe (z czego jeden przerobiony na mieszkania), mały budynek mieszkalny i stołówka pracownicza. Całość jest w opłakanym stanie i trzyma się chyba tylko dzięki solidnemu, niemieckiemu wykonaniu. 2 z budynków zostały ujęte w krajowym rejestrze jako obiekty zabytkowe. W budynku z wieżą zegarową wykonano kilka prac remontowych, powieszono gaśnice, położono nową podłogę z PCV i zadbano o wentylację mieszkań (remont kanałów wentylacyjnych). Pozostałe budynki, a szczególnie stołówka pracownicza, są obiektami mocno zaniedbanymi i częściowo lub w całości wyłączonymi z użytku.

Logo ścieżki to fotografia medalu wręczanego zasłużonym dla Cukrowni Klecina we Wrocławiu. Na awersie wyryto portiernię, wieżę wodną, komin i 2 budynki fabryczne. Na rewersie daty 1839, 1989 i inskrypcję: ZASŁUŻONEMU DLA CUKROWNI "KLECINA" WE WROCŁAWIU

awers rewers

Głodnych informacji odnośnie historii i losów cukrowni zapraszam do obejrzenia reportaży: Cukrownia "Klecina" wyburzona na próżno oraz Kampania cukrowa na Klecinie

Zapraszam do zdobywania i dzielenia się spostrzeżeniami, uwagami czy wspomnieniami dotyczącymi tego zakładu. Chętnym mogę udostępnić link do zebranych w sieci i od znajomych zdjęć dotyczących cukrowni.


O skrzynkach

Skrytki obejmują 15 punktów nie wymagających użycia siły fizycznej choć niekiedy dostanie się na kordy wymaga przedzierania się przez zarośla. Niektóre skrzynki są bardzo proste, przy niektórych trzeba odrobiny cierpliwości żeby nie niszcząc dostać się do logbooka dla dokonania wpisu. Większość skrzynek to pojemniki tylu klipsiak wielkości 250ml choć nie brakuje też innego rodzaju pudełek. Skrzynki większe niż mikro zawierają na starcie po 1 PWG z logo autora ścieżki ewentualnie z innymi fantami wg opisu danego punktu.

Caches in GeoPath Cukrownia Klecina

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Cukrownia Klecina
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 15 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log