Banner
Geocaching is an outdoor sport or activity in which cachers use a GPS receiver to find a "treasure" hidden by other participants. Caches are secured in watertight containers, containing gifts and a logbook in which they record their discovery of the cache. The coordinates of the location of the caches are stored on online databases such as opencaching.se along with descriptions and instructions necessary to find them.
On this site you can find everything about geocaching in Poland. Opencaching.pl in Poland was started in May 2006. This is the main Poland geocaching site. Our database working on opensource project Opencaching. Runs on Opencaching.PL opensource project.

Current state of the game

Latest searches
33 657
New recomendations granted
1 321
Total geocaches
59 366
Active geocaches
36 677
Geocaches rated as excelent
23 408
Active users
39 622
Active GeoPaths
519
Total Searches
2 483 413
New geocaches
558
New user accounts
907
Map
OP8UM3: Stary kościół w Humniskach
OP8UDK: Neogotycki kościół w Hintersee
OP8UDQ: Protestancki kościół w Luckow
OP8TSY: Miejski Dom Kultury w Przedeczu
OP8ULW: Leśna ścieżka rowerowa #10
OP8ULU: Leśna ścieżka rowerowa #8
OP8ULT: Leśna ścieżka rowerowa #6
OP8UDZ: International Geocaching Day 2018 w Tykocinie
OP8PSC: WIO na piwo #64
OP8TXM: Podlaskie klimaty i rzut oka na Białoruś
OP8U39: Rowerowa integracja - Podlasie
OP8UB1: Rękodzieło handmade
OP8S6F: Zakręcony Kwidzyn #3
OP8TPQ: +1 dla Łodzi - PÓŁNOC 1/4
OP8G1F: Finał - Skarb Aktywnych
Poznajmy urok Starego Warpna, bliźniaka Nowego Warpna
PROJEKT PIENINY
Inne Dzieciństwo :D
Kiedy Słońce było Bogiem...
PolAndRock Festival 2018
Latest geocaches
Upcoming events
Latest GeoPaths
Latest awarded geocaches
  • (13-08-2018) Poland > pomorskie
    Star elmodemonico:

    Kilka godzin z dala od cywilizacji, dosłownie na łonie natury i na deser finał... i to jaki! Zacznijmy jednak od początku: pomysł na serię z jednej strony innowacyjny, z drugiej zaś kontrowersyjny (zgadzam się z kociewie, że jednak w terenie brakuje fizycznie skrzynek - być może kwestia przyzwyczajenia, bądź też konserwatywnego podejścia do geocachingu). Cały szlak przebyty w świetnym towarzystwie kociewsko - kaszubskim, a jak jest dobre towarzystwo to i wesoło i z dobrą "rozkminą" np. jak Magr pozakładał wszystkie punkty trasy?... Przyleciał na helikopterze?...Śmigał po lesie z drabiną 3-elementową?... może autor sam nam to zdradzi :-) Każdy z wytyczonych na trasie punktów miał swój niepowtarzalny urok, najczęściej były to malownicze linie brzegowe okolicznych jezior zachwycających swoją czystością i nikła ingerencją człowieka w naturę. Bardzo fajnie w ten krajobraz wkomponowała się też infrastruktura kolejowa, moim zdaniem z dużym potencjałem turystycznym (reaktywacja). Kilka miejsc zanotowałem i z całą pewnością do kilku jeszcze nie raz zawitam, być może na urlop z rodziną. Na koniec swoisty deser, jak mawiają: wisienka na torcie! Skrzynka finałowa zdecydowanie na bogato, dopracowana w każdym najmniejszym detalu, fantastyczna robota - ukłony w stronę autora i szczere gratulacje! Chwilowe problemy z wejściem do finałowej skrzynki odeszły w zapomnienie po kilku sekundach, tu duże pozdrowienia dla sympatycznej Pani Sołtys :-) Dzięki za mile spędzony dzień dla moich towarzyszy i dla założyciela serii. Dzięki za kesza!