Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Geocaching is an outdoor sport or activity in which cachers use a GPS receiver to find a "treasure" hidden by other participants. Caches are secured in watertight containers, containing gifts and a logbook in which they record their discovery of the cache. The coordinates of the location of the caches are stored on online databases such as opencaching.se along with descriptions and instructions necessary to find them.
On this site you can find everything about geocaching in Poland. Opencaching.pl in Poland was started in May 2006. This is the main Poland geocaching site. Our database working on opensource project Opencaching. Runs on Opencaching.PL opensource project.

Current state of the game

Active users
41 331
Active GeoPaths
621
Total Searches
2 715 566
New geocaches
553
New user accounts
896
Latest searches
27 135
New recomendations granted
1 364
Total geocaches
65 175
Active geocaches
40 699
Geocaches rated as excelent
26 719
Map
OP91B8: Krzyż - Hutnicza
OP91AG: Świetlica Wiejska w Odargowie
OP91AZ: Kapliczka Serca Jezusowego
OP91B1: Kapliczki na rozdrożu
OP91B0: Odargowski wyimek
OP91BA: Wielka Polska
OP914K: Stary Wiatrak
OP90JD: MRU - czyli weekend w dziurze! #3
OP9148: Jedziemy na parkun Pruszków, a potem cachowanie z Pawełkiem
OP916T: Owocne zbieranie skrzynek!
OP90GZ: 63 dni
OP918C: Noc spadających gwiazd
OP8ZX4: 100 lecie Powstań Śląskich
OP90QB: IX GPS-P, czyli Głogowskie Pożegnanie Sierpnia - Pizzą
OP8N0R: Wioska Smerfów
[WSCHOWA] WIERSZimki
USTKA.travel
Mogiły Leśne
Warnijskie EŚki
Ciosmy – Knieja, Pszczelna i Nieszury
Latest geocaches
Upcoming events
Latest GeoPaths
Latest awarded geocaches
 • (15-07-2019) Poland > łódzkie
  Star snack:

  Od rana lało, więc wcześniej zaplanowany wyjazd do wioski stał pod znakiem zapytania. Jechać, czy nie jechać? Aaa tam, najwyżej się znowu uszargam jak dzika świnia, no właśnie po to ktoś wymyślił pralkę.. ale na szczęście koło południa się przejaśniło więc w pracy zbolałym głosem powiedziałem że muszę koniecznie wyjść wcześniej "w ważnej sprawie rodzinnej" i po chwili gnałem w kierunku zaczarowanego lasu.

  Po drodze sobie pomyślałem - to jest ten typ skrzynki, gdzie ważna jest sama skrzynka, a nie miejsce w które nas prowadzi. No bo co może być niezwykłego w jakimś lasku pośród pól? A jednak, JAsiek się mocno postarał, podziwiam, że chciało ci się przytargać ten paśnik i zmusić te 5 saren do towarzyszenia keszerom. Nie rozgryzłem tylko jak nimi sterujesz i jak uruchamia się cały mechanizm. Jakieś niewidzialne linki albo żyłki? Fotokomórka? Nieistotne, ważne, że działa i robi świetne wrażenie..

  A co do samego kesza, to w sumie byłem przekonany że mnie nie zaskoczy. Z grubsza wiedziałem jakiego kesza się spodziewać, w końcu mam czterolatkę w domu. Ale jak odkryłem to oniemiałem, przerosło toto moje oczekiwania Ar-Cy-Dzie-Ło!!! Sposób wykonania i dbałość o szczegóły powala. Aż żal to w lesie zostawiać tak bez opieki. Ja bym tam chyba budę z groźnym psem do pilnowania zainstalował.. i codziennie bym zaglądał czy nikt nic nie popsuł. undecided I nie, ona nie może być zarchiwizowana w razie problemów. Takich ponadprzeciętnych keszy nie ma wielu więc trzeba o nie wyjątkowo dbać. Ja już przekonuję moją czterolatkę, że w razie kłopotów będzie musiała wspomóc i coś odsprzedać wink

  A finału długo nie mogłem zlokalizować, w zaczarowanym lesie c:geo kompletnie nie umiało poprowadzić do celu. Dopiero Locus okazał się odporny na czary.

   

  Podsumowując: to trzeba zobaczyć. Chętnie zajmę się organizowaniem pielgrzymek keszerskich z całego kraju w to miejsce.

   

  A co do filmiku/utworu to dotarły do mnie plotki że tegoroczne Fryderyki już są pozamiatane, ten duet przebija chyba nawet Edytę Górniak i Mietka Szczęśniaka w "Dumce na dwa serca"

   

   

  PS. Fakturę za urwany chlapacz w aucie wysyłam pocztą.

   

  .