Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Cewków – źródliska rzeki Przerwy    {{found}} 3x {{not_found}} 1x {{log_note}} 0x  

3574272 2021-01-08 11:20 rekomendacja JohnyLambada (user activity174) - Znaleziona

Dzisiaj udało mi się zagospodarować wolne przedpołudnie na wyjazd w celu skompletowania istniejących obecnie skrzynek w dawnej osadzie Miłków, a przy okazji chciałem znaleźć kesze w Oleszycach, gdzie jest ich zaledwie kilka. Wyruszyłem około godziny 8mej i zbiory zacząłem niespełna godzinę później.

Za pierwszym razem zeszło mi tutaj dość długo i nie znalazłem niczego. Jak się okazało niewiele mi zabrakło, aby go znaleźć. Taki sposób ukrycia typowałem i sugestia od właściciela to potwierdziła. Zabrakło mi wówczas dokładności w poszukiwaniu. Teraz przyłożyłem się bardziej i skrzynka zajęła kilka minut z dojściem od drogi licząc. Rekomenduję za sposób ukrycia i za lokalizację, bo w zimowej scenerii ma niesamowity wdzięk i muszę zajrzeć tutaj latem, kiedy wszystko się zazieleni :)

Dziękuję za pokazanie tego pięknego miejsca i za świetnego kesza :)

 

Z keszerskim pozdrowieniem

JohnyLambada

3559361 2020-12-28 11:29 JohnyLambada (user activity174) - Nieznaleziona

Końcówka roku, wolny czas do południa postanowiłem wykorzystać na od dawna planowany Miłków i nowe skrzynki w Cewkowie. Odstawiłem maluchy do przedszkola i ruszyłem w ponad 40to kilometrową drogę.

Samochód zaparkowałem tuż przed zakazem ruchu przy drodze wgłąb lasu i ruszyłem pieszo przez las. Miałem ograniczona ilość czasu, a chciałem odwiedzić tutaj jak najwięcej miejsc. Czas szybko uciekał, a miejsc, w których byłem - mało. Po 1,5km marszu dotarłem do Kamienia.

STF przeszedł mi koło nosa. Ciągle mam poczucie, że gdzieś tam był, straciłem 30 minut na bezowocne poszukiwanie. Prawdopodobnie jeszcze wrócę w to miejsce. Tymczasem kesz na moczarach świeci dla mnie na czerwono.

Z czystym sumieniem zachęcam każdego do odwiedzenia tych miejsc. Bardzo ciekawa historycznie osada, wysiedlona w czasach wojennych. W niedalekiej odległości przebiegała niegdyś granica niemiecko-sowiecka.
Podczas rozmowy z leciwym mieszkańcem Cewkowa spotkanym przy jednym keszu dowiedziałem się, że lasy te skrywają mnóstwo ciekawych  historycznych i/lub fascynujących miejsc. Poznałem też kilka różnych historii z dawnych niespokojnych lat.
Jak dla mnie - świetne miejsce!

Do zobaczenia na szlaku :-)

JohnyLambada

3539236 2020-11-24 16:43 grafen (user activity8247) - Znaleziona

Znane maskowanie podestowei szybka akcja. Dobrze ,że poziom wody na mokradłach jest niski. TFTC.

3539226 2020-11-24 16:30 starletka (user activity5418) - Znaleziona

Znane maskowanie i bez problemu. Rekomeduję do odwiedzenia. Dziękuję i pozdrawiam.