Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

 Wpisy do logu Kuźnia    {{found}} 1x {{not_found}} 0x {{log_note}} 0x  

3224294 2019-10-24 15:13 A walon (user activity1701) - Znaleziona

24 października 2019 08:54
Wyłonił się z porannej mgły, na drodze z Różanej. Dziadek poruszał się niby mały samochodzik, ale zdążył jeszcze zachęcić do wejścia na wieżę widokową w Mieroszowie, przebijającą się przez mgłę. Już za granicami Mieroszowa dziadek-samochodzik dogonił mnie, przegonił i po chwili zniknął we mgle zasuwając spowrotem w kierunki Różanej; tym razem tachał sporą torbę z zakupami spożywczymi - ktoś w domu musiał czekać, że tak pędził.
Nie wiem czemu, ale tak w zasadzie bez powodów spodziewałem się znacznie więcej od tego obiektu, a tu ani żadnej tablicy informacyjnej, ani żywego ducha. Podobno kuźnię kupiła osoba prywatna z zewnątrz, podobno jakoś można się z nią skontaktować, ale czy jest coś ciekawego w środku do obejrzenia - na to pytanie nikt dał jasnej odpowiedzi. A kowal to była kiedyś na wsi bardzo ważna osoba; w średniowieczu wyrywał zęby, a czasie komuny taka złota rączka potrafił naprawić rozwalone koło z przerzutką od kolarki.
Dobrze, że keszu logicznie się ukrył i jeszcze dostarczył certyfikat - dzięki.
I co zrobić z tak pozytywnie rozpoczętym dniem pięknej, słonecznej, złotej jesieni - a mgły w końcu opadły? Padło na ZOO w Łącznej (do odwiedzenia zachęcił kierowca busa z Wałbrzycha do Mieroszowa) i na wieżę widokową. A na pamiątkę pozostały tak nowe kesze; teraz czekają na rejestrację.
TFTC