Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy

3408820 2020-07-05 09:02 wiolinka (user activity985) - Nieznaleziona

DNF

3085403 2019-06-01 22:24 rudymaniek (user activity2047) - Znaleziona

Bardzo ciekawy kościół. Dzięki za keszyka i pozdrowionka 

3020011 2019-03-30 11:30 gc_jambi (user activity500) - Znaleziona

Pierwszy w tym sezonie wypad rowerowy na poszukiwania.
TFTC

2999695 2019-02-27 15:31 rekomendacja A walon (user activity2764) - Znaleziona

GiPS wyprowadził idealnie na SPOJLERA; nawet "świeczka" się zlokalizowała. Ułatwiłem sobie poszukiwania, szukając tak "na fotografa", i... NIC. Powtórne poszukiwania na bazie już tylko dwóch kryteriów - kawał poszukiwań i... tylko kawałek pomarańczy w trawie - czyżby jakiś bajtel dojrzał kesza, zaskoczony rozdziawił i mu wypadło?

Przygotowuję reaktywanta; chwila skupienia, by został ulokowany zgodne z opisem; jeszcze wybór tego najlepszego do ukrycia miejsca i... reaktywant odpada, jak za pierwszym razem na stacji PKP. Ale przecież tu wszystko jest ferro!!! Ponowna próba i... cudowne rozmnożenie, wyciągam dwa - reaktywanta1) i oryginała. Chwila "na żonę Lota"; jakbym jadł pomarańczę, teraz leżałyby dwa kawałki w trawie - przecież miejsce BYŁO SPRAWDZANE! Może to to, że w dość niewygodnej pozycji.

Pora na subiektywny rzut okiem na kościół św. Józefa Oblubieńca. Najbliżej od kesza jest... no nie - (?)zakrystia. Z reguły to boczne pomieszczenie sakralne występujące w świątyniach chrześcijańskich najczęściej z północnej lub południowej strony prezbiterium i połączone z nim wejściem. Służy do przechowywania naczyń i szat liturgicznych, przygotowywania się kapłanów do odprawiania obrzędów liturgicznych. TUTAJ jest od wschodniej strony i przylega do szczytowej części nawy głównej. Ciekawe, czy zawiera choćby symboliczny lawaterz?  A co z prezbiterium? Zwykle prostopadłościenne, zamknięte apsydą lub prostą ścianą. TUTAJ jest wieloboczne, otoczone obejściem z pięcioboczną (?)kaplicą na osi. Z punktu widzenia kesza (tak dosłownie) trudno dopatrzeć się wysmukłości kościoła - dolna część budowli - nie wiem, jak to nazwać - jakby mini nawy boczne okrążające kościół sprawiają, że obiekt wydaje się być przysadzisty. I jeszcze przypory oplatające obiekt (szkoda, że bez łęk oporowych); jedna z nich dziwnie uszkodzona (podłużna dziura) i druga, prostopadła do niej - popękana; tu musiał być niezły impact. Rzut okiem do wnętrza z otwartego przedsionka - można dostrzec obejście okalające kościół (podobne tematy: krużganki, podcienia, krużganki okalające kościół w Świętej Lipce), balustradę galerii bocznej (typowe dla kościołów ewangelickich) oraz światłość bijącą z presbitrium. Niestety, empora organów znacznie ogranicza widok na przepiękne sklepienie.

REKOMENDACJA, a to z uwagi na:
- fakt, że nawet standardowy patent na ukrycie może dostarczyć emocji
- nietypową w tym regionie (jak dla mnie) bryłę obiektu, niezliczone,ceglane detale architektoniczne - warto to wszystko obejrzeć
- niniejszy kościół jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury neogotyckiej w zachodniej części Dolnego Śląska (to informacja z tablicy u wejścia na teren kościoła) choć na listę zabytków architektury wpisany został dopiero w 1984 r. (być może to z powodu niemieckich albo protestanckich korzeni)

TFTC

PS
1) Ostatecznie reaktywant wrócił jak niepyszny do kesz-aid-a; on mikrus, co najmniej dwa razy mniejszy od oryginała, ale też mikrusa. Oj, coś nie tak jest z ustaw-ow-ymi (-ion-) wielkościami dla keszy - TUTAJ Dawid&Goliat i oba mikrusy:).
(?) - informacja do sprawdzenia

Ostatnio edytowany 2019-05-13 11:43:47 przez użytkownika A walon - w całości zmieniany 7 razy.
Obrazki do tego wpisu:
1912 rok - fotopolska.eu
1912 rok - fotopolska.eu
2019 rok
2019 rok
wieża; ileż tu detali - wszystko z cegły
wieża; ileż tu detali - wszystko z cegły
wszędzie delikatne przypory; szkoda, że bez łęków
wszędzie delikatne przypory; szkoda, że bez łęków
uszkodzenie i pęknięcia przypór
uszkodzenie i pęknięcia przypór
wnętrze kościoła
wnętrze kościoła
... i stare zdjęcie
... i stare zdjęcie

2978804 2019-01-20 21:20 Mag_mag (user activity651) - Komentarz

Jest na miejscu ;)

2978355 2019-01-20 15:45 das echo (user activity12) - Nieznaleziona

Pierwsze podejście nieudane... Znaleźliśmy tylko ślad w postaci mini banknotów euro? akurat w miejscu opisu. Może jakiś pies rozwalił, bo pełno kup wokół ????