Dworek Modrzewiowy
Dworek Modrzewiowy w Sieradzu to cenny zabytek drewnianej architektury, którego historia sięga XIX wieku. Pierwotnie znajdował się we wsi Wrząca i pełnił funkcję domu zarządcy majątku. Podczas powstania styczniowego w 1863 r. został przekształcony w szpital powstańczy, niosąc pomoc rannym żołnierzom.
W latach 60. XX wieku przeniesiono go do Parku Staromiejskiego w Sieradzu, gdzie dokonano jego rekonstrukcji. W Sieradzu budynek zyskał nazwę „Dworku Modrzewiowego”, nawiązującą do jego charakterystycznej drewnianej konstrukcji. Z inicjatywy miejscowych działaczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego umieszczono na nim tablicę upamiętniającą jego rolę jako powstańczego szpitala.
Obecnie dworek przechodzi proces rewaloryzacji dzięki wsparciu Fundacji Most the Most i konkursowi „Nasz Zabytek”, w ramach którego miasto Sieradz otrzymało 1 mln zł na jego renowację. Planowane są nowe funkcje społeczne, które pozwolą mieszkańcom i turystom na lepsze wykorzystanie tego historycznego obiektu. W tym momencie trwa już remont budynku, co trochę psuje spojrzenie.