Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kusy Kąt - OP9MCM
Kusy Kąt
Właściciel: lukooo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 26-12-2022
Data utworzenia: 26-12-2022
Data opublikowania: 28-12-2022
Ostatnio zmodyfikowano: 25-12-2023
5x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
34 odwiedzających
4 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Kusy Kąt

Kusy Kąt to owiane niegdyś złą sławą przedmieścia Łodzi, a wkrótce będzie jedno z kameralniejszych osiedli.

Kusy Kąt – tak nazywano las na granicy Łodzi, Dołów i Stoków. Ten fragment pierwotnej łódzkiej puszczy zaznaczono na mapie miasta z 1823 r. Po wykarczowaniu drzew powstała tam osada niemiecka, po której pozostały do dziś drewniane domy przy ul. Spornej. Kusy Kąt to owiane niegdyś złą sławą przedmieścia Łodzi. Osiedlali się tam ludzie biedni oraz wyjęci spod prawa. Nikt bez powodu nie zapuszczał się w tamte rejony miasta. Dawna prasa donosiła: „Wczoraj na krańcu ulicy Spornej bracia Józef i Stanisław Groszankowie – robotnicy fabryczni, zostali zabici kawałkami żelaza”.

Kusy Kąt był miejscem, w którym jak w soczewce skupiały się problemy społeczne Łodzi i Bałut: bezrobocie i przestępczość. Nazwa Kusy Kąt zniknęła w PRL-u wraz z wchłonięciem ulicy o tej samej nazwie. Tam, gdzie był historyczny Kusy Kąt, dzisiaj są ogrody działkowe przy ul. Źródłowej i Przy Spornej skansen oryginalnego budownictwa mieszkaniowego x końca XIX wieku, oraz zachowała się unikalna w skali naszego miasta dolina jednej z łódzkich rzeczek – Stoczanki. Zagłębienie w terenie po dawnej strudze ma głębokość kilku metrów. Sama rzeczka ukryta płytko pod powierzchnią. W rozwidleniu Spornej pozostałości działek, odrobina zieleni. Może właśnie warto nazwać ten bezimienny skwer Kusy Kąt.


6 dni temu — Dwa dni później jego ciało znalazła mieszkająca po sąsiedzku koleżanka. ... 24-latek został znaleziony martwy w swoim studenckim mieszkaniu przy Spornej.
24 paź 2022 — Zwłoki mężczyzny na Pankiewicza w Łodzi. W sobotę 22 października ciało martwego mężczyzny na skrzyżowaniu ul. Pankiewicza z ul. Sporną
11.09.2021 Policjanci z VII Komisariatu w Łodzi ustalają tożsamość mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w pustostanie przy ul. Spornej 11 w Łodzi
5 lut 2015 — Martwy noworodek znaleziony na skwerze przy Spornej i Wojska Polskiego urodził się prawdopodobnie między 26 a 28 tygodniem ciąży.
15 gru 2019 — Wojska Polskiego i Spornej, w sąsiedztwie Akademii Sztuk Pięknych, zostały znalezione zwłoki kobiety – informuje "Gazeta Wyborcza".
2 sty 2022 — Noworoczne, koszmarne odkrycie na jednym z łódzkich osiedli u zbiegu Spornej. W śmietniku znaleziono ciało noworodka, które było schowane w czarny...


 

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Spoiler