Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[12DŚBN] Jeżu ufam tobie - OP9M8M
Właściciel: Astro
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Tymczasowo niedostępna
Data ukrycia: 18-12-2022
Data utworzenia: 18-12-2022
Data opublikowania: 25-12-2022
Ostatnio zmodyfikowano: 13-02-2023
65x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
160 odwiedzających
52 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
38 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: agenci, Andre0373, Bartek111, Baton123, Chrząszcze2, crazy_baby, dawidnd, descarado&kolorteczy, guitarillusion, hobbbysta, Inikara, iwonia1999, izeq, jaromx1, JAsiek., Kao, karwdo, KasiaNnn, keram58, Kika, Koza, KubaB08, lukooo, Maleska, Marcello002, martuś, Nannette, Olo74_Lilalu, Plebek, R-Sol, Remol19, rubin, Victor+, Wesker, Wojstef1, WRÓBEL., ygrek, zueira
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Święta Bożego Narodzenia:

W tradycji chrześcijańskiej – święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem. (stąd chyba nazwa tej zabawy w zagadki przed świętami) W Kościele katolickim jest to święto nakazane.

W Kościołach, które nadal celebrują liturgię według kalendarza juliańskiego (tzw. Kościoły wschodnie, głównie Cerkiew greckokatolicka i Kościół prawosławny), Boże Narodzenie przypada na 25 grudnia kalendarza juliańskiego, tzn. obecnie 7 stycznia kalendarza gregoriańskiego. 

Datowanie narodzin:

Jedyne źródła, jakie pozwalają w przybliżeniu datować narodziny Jezusa, to dwie spośród ewangelii Nowego Testamentu: Ewangelia Mateusza i Łukasza, które podają nieliczne informacje na temat narodzin Jezusa. Pozostałe ewangelie nowotestamentowe nie wspominają nic na ten temat, pozakanoniczne zaś ewangelie apokryficzne, zwłaszcza Ewangelie dzieciństwa, uważane są przez historyków za niewiarygodne jako źródła dla rekonstrukcji historycznej. Problemem, na jaki napotykają historycy badający oba źródła, są rozbieżności w przekładach poszczególnych wersji. Wedle Ewangelii Mateusza 2,1 Jezus urodził się jeszcze za życia króla Heroda, podczas gdy wedle Ewangelii Łukasza 2,1 Jezus urodził się w czasie trwania spisu ludności, kiedy władcą Syrii był Kwiryniusz. Z innych źródeł epoki wiadomo, że Herod zmarł w 4 roku p.n.e., Kwiryniusz przeprowadził spis ludności na przełomie roku 6 i 7 n.e.

Zostawmy sobie datowanie roku, bo przestawiłoby to nam kolejność cyferek wydawanych gier FIFA od EA, a tego byśmy nie chcieli. Skupmy się na ustaleniu dnia. 

Autor Ewangelii Łukasza wspomina postać Jezusa Chrystusa w związku z narodzinami Jana Chrzciciela. Jan Chrzciciel był synem Zachariasza, kapłana żydowskiego. Podczas pełnienia służby w świątyni w Jerozolimie Zachariasz dowiedział się, że zostanie ojcem. Jednocześnie Łukasz informuje, że Jezus został poczęty pół roku po Janie. Od momentu zwiastowania Zachariaszowi do narodzin Jana minęło około 9 miesięcy, następnie 6 miesięcy do narodzin Jezusa.

Zachariasz pełnił służbę w oddziale Abijasza, ósmym z kolei. Przy obliczaniu czasu służby uwzględniane są 3 pielgrzymie święta żydowskie: Pesach, Szawuot i Sukkot, podczas których służbę w świątyni pełniły wszystkie 24 oddziały. Oddziały pełniły służbę od szabatu do szabatu, 1 tydzień, 2 razy w roku rozpoczynając od jesieni (miesiąc Tiszri). Pierwsza służba oddziału Abijasza przypadała na 8 tydzień po Sukkot, tj. pod koniec 9 miesiąca żydowskiego, druga służba – na 24 tygodnie służb oddziałów + ok. 2 tygodnie świąt + 7 tygodni służb oddziałów (II kolejka), co daje 4 miesiąc żydowski. Nie ma informacji, podczas której służby ukazał mu się anioł, wobec tego możliwe są dwie daty. Różnica 15 miesięcy (ciąża Elżbiety i różnica wieku między Jezusem a Janem) przypada na 7 miesiąc żydowski lub 1 miesiąc żydowski, tj. marzec/kwiecień lub wrzesień/październik.

Ponieważ Jan jest w Ewangeliach uważany za spełnienie obietnicy ponownego przyjścia proroka Eliasza, a judaizm oczekuje tego podczas Pesach, w tradycji judaizmu mesjańskiego uważa się, że Mesjasz miał urodzić się podczas Sukkot - 15. dnia 7. miesiąca, który w roku spisu zarządzonego przez cesarza [Oktawiana] Augusta, czyli w 8 p.n.e. przypadał na przełom juliańskich dat 19/20 września.

Teoretycznie data 25 grudnia też jest możliwa do uzasadnienia, aczkolwiek większość biblistów wątpi w datę zimową ze względu na opowieść o pasterzach nocujących w polu.

Współcześnie proponowane są m.in. daty:

13–27 kwietnia 5 p.n.e.
29 września 5 p.n.e.
25 grudnia 5 p.n.e.

Skrzynka nie dla każdego

Skrzynka nie jest dla każdego, jeśli ktoś nie ma dystansu do beletrystyki, zbyt prawicowe poglądy lub jest zbyt pewny realności opowieści, niech odpuści albo poprosi kogoś innego, by go wpisał. Nie polecam zabierać też dzieci, księży, dzieci księży, zakonnic i temu podobnych istot. Po co macie się stresować i tłumaczyć? Pozostałe osoby serdecznie zapraszam. 

Do dostania się do wnętrza skrzynki potrzebny jest kod. Kod znajduje się w samej skrzynce. 

 

Od siebie chciałbym dodać dwie kwestie:
Skrzynka w duchu zero waste, większość rzeczy została znaleziona lub odzyskana i wykorzystana powtórnie do naszej zabawy.
oraz 
„Sto razy można być niewierzącym, ale bez świąt Bożego Narodzenia żyć nie można”
Stanisław Lem 

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest zabroniona i nie ma od tego wyjątków.
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Minipieczątka - Całkowity dystans: 2248 km