Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Adwentowy Kalendarz Quizowy 2022 - OP9LY4
Właściciel: AKQ
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-11-2022
Data utworzenia: 10-11-2022
Data opublikowania: 30-11-2022
Ostatnio zmodyfikowano: 06-12-2023
128x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 17 obserwatorów
1395 odwiedzających
113 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
37 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Asarui, Badzia Gadzia - (BG), Banderzwierze, Bartek111, Błękitna Team, Cezex, dawidnd, dzejbi, Gor3iLLaZ_PL, grrrusza, hobbbysta, Holka, Inikara, irekz, IrminaF, iwonia1999, Jaksydraksy, Karls_Team, keram58, Kika, kross, Lisiek13, NANcy, Paprotka, Perpetka, Pixelstelar, pszua, PtakDziubDziub, rubin, ryne05, Selinowie, tamagoczi, trojmiasto, Wesker, Wojtek., wzorowy, ygrek
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Wymagany dodatkowy sprzęt 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Kolejny raz kolejny publikujemy kalendarz zagadek oparty na pomyśle Zolzy. Więcej informacji o kalendarzu na naszej Wiki.

Dzięki zaangażowaniu środowiska geokeszerów z całego kraju w tym roku skrzynki finałowe będą dostępne w następujących miastach: Białystok, Kielce, Łódź, Międzyrzec Podlaski, Poznań, Przeworsk, Radawiec Duży (k. Lublina), Sopot, Warszawa, Wrocław, Zabrze.

Jeżeli Ty też chcesz współtworzyć tegoroczny kalendarz i założyć skrzynkę finałową w kolejnym mieście, koniecznie napisz do nas: akq@opencaching.pl

Pytania, sugestie i uwagi odnośnie poszczególnych zagadek proszę kierować bezpośrednio do ich autorów lub w odpowiednim wątku na forum.

Jeśli nie widać animacji, odśwież stronę lub zainstaluj nowszą wersję przeglądarki - z pełną obsługą grafiki SVG ( FF, Opera, Chrome )

Klikamy w liczby. W razie gdyby kalendarz powyżej źle się wyświetlał, bezpośredni link do strony z zagadką. W przypadku problemów zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome.

 

Uwagi techniczne:

Poszczególne zagadki pojawiać się będą o godzinie 0:00 (czyli na sam początek dnia), pierwsza 1 grudnia, ostatnia 22 grudnia). Po rozwiązaniu zagadki, jeśli odpowiedź jest prawidłowa, przy numerze zagadki pojawi się żółty znacznik, a odpowiedź zapamiętana. Znacznik i odpowiedź będzie "pamiętana" do czasu aż nie wyczyścicie ciasteczek, albo jakiejś innej, podobnej tragedii. Warto notować poszczególne rozwiązania w osobnym pliku lub notesie. W nocy z 21/22 pojawi się ostatnia zagadka. Po jej rozwiązaniu wyświetli się informacja o położeniu wszystkich skrzynek finałowych w poszczególnych miastach. Wpis do logbooka dowolnej z nich jest warunkiem wystarczającym do zaliczenia tej skrzynki. Przy wpisywaniu odpowiedzi nie mają znaczenia małe/duże litery ani polskie znaki (można wpisać odpowiadające łacińskie). Znaki interpunkcyjne i spacje mają znaczenie.

Nowinka: od tego roku wprowadziliśmy eksperymentalną funkcję podświetlania pola z odpowiedzią na pomarańczowo jeśli jest się blisko prawidłowego rozwiązania. Dla przypomnienia: podświetlenie zielone oznacza poprawną odpowiedź, a czerwone nieprawidłową.

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest zabroniona i nie ma od tego wyjątków.
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Wpisy do logu: znaleziona 128x nieznaleziona 0x komentarz 2x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia