Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
WWK: Wrocław Wojnów Wschodni - OP9G74
Zdążyć przed pociągiem...
Właściciel: mrwplk
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 19-11-2021
Data utworzenia: 19-11-2021
Data opublikowania: 21-11-2021
Ostatnio zmodyfikowano: 22-11-2021
3x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
15 odwiedzających
2 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Wesker
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

OCWroDS                                  OCO


WWK: Wrocław Wojnów Wschodni

Skrzynka jest częścią geościeżki - Wrocławski Węzeł Kolejowy: KLIK

Pełna Mapa: KLIK - skrzynka dotyczy stacji dotychczas nieoznaczonej na mapie, znajdującej się na wschód od stacji nr 92 - kierunek Jelcz.


Rok budowy: 2021 / 2022

Wrocław Wojnów Wschodni – kolejowy przystanek osobowy we Wrocławiu, znajdujący się na krańcu granic administracyjnych miasta Wrocławia, przy specjalnie do tego celu wybudowanej odnodze ulicy Strachocińskiej, na osiedlu Wojnów, w dzielnicy Psie Pole. Samo osiedle Wojnów jest najdalej na wschód wysuniętym osiedlem Wrocławia, a stacja zgodnie z nazwą jest zlokalizowana na wschodzie osiedla. Ileż tych wschodów... 

Budowę rozpoczęto w 2020 roku w ramach modernizacji linii kolejowej 292 Jelcz Miłoszyce - Wrocław Osobowice. Przystanek znajduje się na 12,875 kilometrze linii 292, pomiędzy przystankami Wrocław Wojnów i Dobrzykowice Wrocławskie.

Na przystanku znajduje się jeden jednokrawędziowy peron, jeden tor w ruchu pasażerskim. Stacja nie posiada budynków stacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie stacji wybudowano dedykowaną odnogę ulicy Strachocińskiej wraz z utwardzonym parkingiem na 38 pojazdów osobowych, w tym 2 miejsca dla niepełnosprawnych. Powstało także odgałęzienie w celu dalszej rozbudowy przystanku.

Zdążyć przed pociągiem – Misja specjalna dla społeczności OpenCaching! O awanturze wokół modernizacji tej linii kolejowej możecie poczytać w Internecie. Dość powiedzieć że wydano grube miliony na modernizację, a pociągów nie ma i na razie nie będzie. O tej aferze pewnie jeszcze będzie głośno. Ale dla nas, keszowców ważniejsze jest coś innego. Mamy niepowtarzalną okazję zdążyć na tę stację przed pociągiem. Przed jakimkolwiek pociągiem. Podczas próbnego uruchomienia przejazdów pasażerskich na tej linii w latach 2017/2018 ten przystanek jeszcze nie istniał. A na razie pociągów ani widu ani słychu. Czy zdążysz podjąć kesza zanim pojawią się tu pociągi pasażerskie?

O keszu – PET-ka w nieco większym maskowaniu, ukryta na podanych współrzędnych. Dość nisko, ale nie przy samej ziemi... Tu przyda się bystre oko aby wypatrzyć anomalię. Potem już powinno pójść gładko. Jeśli nie, daj znać w logu; podejdę i dopieszczę. Wózkiem inwalidzkim da się dojechać, o ile ziemia nie jest zbyt rozmoknięta. Nie da się podjąć bezpośrednio z chodnika. Na starcie pojemnik zawierał logbook, ołówek i certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców. Podczas poszukiwań proszę nie zbliżać się do toru kolejowego, kesz jest ukryty w bezpiecznej od niego odległości. Przy okazji możemy zwiedzić teren samego przystanku, który jest już ukończony. Proszę o zachowanie dyskrecji przy podejmowaniu. Odczekaj gdy nikogo nie będzie w pobliżu.

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.