Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Skrzynka nie ma jeszcze statystyki
[MW] Emocje kobiety - OP9FL9
Mural Tank Petrola na Kowieńskiej 23
Właściciel: PeCha
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 12-10-2021
Data utworzenia: 12-10-2021
Data opublikowania: 12-10-2021
Ostatnio zmodyfikowano: 12-10-2021
0x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
26 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

O MURALU:

Tank Petrol – to polski artysta, mieszkający w Manchesterze, który kilka tygodni temu powrócił do swojego kraju i rozpoczął pracę. Wykorzystuje on rożne techniki tworzenia malowideł – przy mniejszych formatach używa technikę szablonu, natomiast na dużej ścianie – maluje z ręki. 

Motywem przewodnik w pracach Tank Petrol są portrety kobiet.

Kobiety i świat ich emocji są dla mnie inspirujące – mówi Tankpetrol, który nieraz z fotograficzną precyzją oddaje ukryte twarzach płci pięknej takie emocje jak – strach, złość, rozpacz, tęsknotę, figlarną radość.

Pracę można podziwiać przy ulicy Kowieńskiej 23 w Warszawie. Premiera muralu miała miejsce w poniedziałek 11 października o godz. 12.00.

- Konsekwentnie powracamy z działaniami Street Art Doping na warszawską Pragę – wskazuje Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła. – Uwiodła nas wizja, która kilka ładnych lat temu pojawiła się w mieście stołecznym, by Praga-Północ była dzielnicą artystów. Przynajmniej w przestrzeni publicznej tej dzielnicy możemy ją wcielać i wcielamy co roku w życie – dodaje.

Na zaproszenie fundacji w tym roku do Warszawy przyjechało dwóch artystów – Kidghe i Tankpetrol, którzy stworzą murale przy ulicy Małej i Kowieńskiej. Fundacja promuje festiwal Street Art Doping 2021, podczas którego odbędzie się nowe wydanie Warszawskiej Mapy Sztuki w Przestrzeni Publicznej.

- Po sukcesie mapy z 2016 roku, która była pierwszą próbą podsumowania tematu sztuki w przestrzeni publicznej Warszawy, postanowiliśmy znów spojrzeć na miasto i sprawdzić, co się w tej sferze zmieniło. Sztuka w przestrzeni publicznej, chociaż dana nam jest wszystkim, to nie na zawsze, często niespodziewanie znika wraz z budynkiem, remontem kamienicy, rozwojem miasta – tłumaczy Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła.*

 

* Opis pochodzi ze strony: https://warszawa.naszemiasto.pl/nowy-niezwykly-mural-na-pradze-polnoc-artysta-poszukuje/ar/c1-8492409

 

O SKRZYNCE:

Kesz to niestety mikrusik ukryty w ogrodzeniu po drugiej stronie ulicy względem muralu. W środku tylko logbook, więc miejcie ze sobą coś do pisania. Ogrodzenie należy do szkoły i jest blisko wjazdu na teren budowy. W ciągu dnia pewnie jest to ciężki teren, więc oczy szeroko otwarte. Żeby podłożyć skrzynkę około 21, musiałem pokręcić się kilka minut po okolicy, bo a to mugol z psem, a to ktoś siedział w aucie na parkingu obok, a to ktoś stanął sobie akurat tam na fajka... z kolei w nocy, cóż... to Praga Północ :)

W każdym razie zapraszam do szukania i obejrzenia kolejnego muralu w naszym mieście.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Mural
Wpisy do logu: znaleziona 0x nieznaleziona 0x komentarz 0x