Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Cichy Memoriał - Antoniny - OP9CXS
Eigenaar: szprychywtrasie
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 09-05-2021
Gemaakt op: 10-05-2021
Gepubliceerd op: 11-05-2021
Laatste verandering: 11-05-2021
12x Gevonden
0x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 0 Volgers
34 x Bekeken
9 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Przysiółek Antoniny znajduje się w lesie, nieopodal Obrzycka. Tworzy go zaledwie kilka gospodarstw. To jednak miejsce bardzo szczególne. Arkadiusz Andrejkow zrealizował tu jedną ze swoich prac w ramach projektu "Cichy Memoriał". Na stodole w Antoniach powstał niezwykły mural - jedyny taki w Wielkopolsce!

Chociaż turyści i turystki rzadko do Antonin zaglądają, zdarza się, że przyjeżdżają tu właśnie dla niego. Jest ogromny, czarno - biały, z pozoru nieskomplikowany, a jednak niemal natychmiast pragnie się określić go mianem unikatowego, niespotykanego wręcz. I faktycznie - mural rolnika - gospodarza, jaki w roku 2018 powstał na stodole w przysiółku Antoniny (gm. Obrzycko, część wsi Piotrowo) do dzisiaj jest jedyną tego typu pracą w Wielkopolsce. Jedyną z tej części kraju zaliczaną do niezwykłego projektu "Cichy Memoriał" Arkadiusza Andrejkowa.

Skojarzenie ze starą fotografią pojawia się bezwiednie. Słusznie zresztą. To na bazie archiwalnych zdjęć malarz i street art-owiec z Sanoka ożywia autentyczne postacie "przenosząc" je z fotografii na ściany drewnianych stodół i wiejskich chat. Projekt "Cichy Memoriał" upamiętnia przede wszystkim gospodarzy i gospodynie z podkarpackich wsi, podkreśla wartości rodzinne, przywiązanie do tradycji, do ziemi. I domu. Murale są wyrazem pamięci o przodkach. Andrejkow realizuje je na zlecenie, czy raczej zaproszenie osób, które w formie sztuki pragną w pewien sposób przywołać wspomnienia o bliskich lub sąsiadach - pragną, by ci wciąż byli obecnie w ich życiu, a także w życiu społeczności wiejskiej.

Jak jednak artysta z Sanoka trafił do gminy Obrzycko? I kogo w istocie upamiętnia mural w Antoninach?

- Ludzie, którzy zaprosili mnie do Wielkopolski, widzieli wcześniej moje prace bodajże w telewizji. Spodobały im się i zapragnęli, by w Antoninach taka praca też powstała. Początkowo miałem malować kogoś z ich rodziny, ale ostatecznie zdecydowali, że będzie to postać nieżyjącego sąsiada. Niestety nie pamiętam już szczegółowej historii z nim związanej. Pan nazywał się Kowalski, był człowiekiem niepiśmiennym, ale zarazem bardzo barwną postacią - opowiada Arkadiusz Andrejkow.

Mural w Antoninach powstał w ciągu jednego dnia. Andrejkow jechał do Wielkopolski cały dzień pociągiem, kolejny poświęcił na malowanie, a następnego wracał do domu. Z uwagi na wielkość pracy, artysta korzystał przy jej tworzeniu z podnośnika. I w tym przypadku "bazą" do ożywienia postaci było zdjęcie. Dzięki niemu pan Kowalski do Antonin niejako powrócił, by znów wzbudzać uśmiech na twarzach wszystkich osób, które się z nim "spotykają".

źródło: www.szamotuly.naszemiasto.pl


 

O skrzynce: magnetyk w oczywistym miejscu.

W przypadku zaginięcia skrzynki proszę jej nie reaktywować tylko powiadomić o zaistniałej sytuacji.

Afbeeldingen
Cichy Memoriał - Antoniny