Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
07. Hrabina[RH] - OP9B2F
Właściciel: szabla
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 30-05-2021
Data utworzenia: 22-01-2021
Data opublikowania: 02-06-2021
Ostatnio zmodyfikowano: 02-06-2021
29x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
31 odwiedzających
21 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Blondi, Hr. Jan Usz, noorbi, Pawel brasia
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Pewnej srogiej zimy śnieg pokrył całe Sherwood. Drogą wiodąca do Mansfield posuwał się niewielki orszak, składający się z dwóch par sań i eskorty kilku jezdnych. Konie coraz trudniej pokonywały każdy metr mocno zasypanej drogi.

Nagle na drodze orszaku pojawił się śmiałek z zamiarem zatrzymania całego oddziału. Dwóch jeźdźców idących z przodu nadal napierało końmi, nie bacząc na owego śmiałka. Ten jednak chwycił za uzdę konia pierwszego z nich, zwierzę zatrzymało się i przyklęknęło tak, że jeździec ledwo utrzymał się w siodle.

Jeździec próbował wyjąć miecz kiedy śmiałek odezwał się pytając kim są i dokąd jadą. Usłyszał, że to nie jego sprawa i by usunął się z drogi. Wtedy jeździec próbował uderzyć śmiałka mieczem ale ten szybko wyjął swój miecz i wytracił mu broń z ręki, dodając, że bez jego zezwolenia nikt tędy nie przejedzie. Kilku jeźdźców postanowiło ruszyć na śmiałka ale po chwili zaczęły świstać strzały i dwóch z nich zwaliło się na ziemię.

W tym samym czasie wzdłuż drogi pojawiły się kolejne postacie. Wtedy z sań wyskoczyła kobieta mówiąc, że jest hrabina Gisborne i to jej orszak, pytała jakiego okupu żąda śmiałek. Wtedy śmiałek powiedział, że jest Robin Hoodem, księciem Sherwood i że zatrzymuje każdy oddział biorąc od nich okup tylko w przypadku gdy są to zrabowane ludziom pieniądze.

Hrabina oświadczyła, że towarzyszy jej tylko Sir Gwidon Lee. Na co Robin odrzekł, że nie dręczy on biednych ludzi zamieszkałych na swoich włościach dlatego nie może ich spotkać nic złego w Sherwood. Z uwagi na zapadający zmrok Robin próbował zaprosić cały orszak do dworu Partridge ale nie skorzystali oni z tego zaproszenia i ruszyli dalej w drogę.

Po chwili cały orszak zaczął błądzić w coraz gęściej padającym śniegu, Dlatego postanowiono rozbić obóz i rozpalić ogniska. Towarzyszyło temu wycie wilków. Gałęzie niestety były zbyt mokre i ogień nie chciał się palić. Dodatkowo jeden z wilków zaatakował konia, jednak z pomocą przyszedł jeden z  żołnierzy. Wtedy pojawił się ku zdziwieniu wszystkich Robin Hood, by znów zaprosić wszystkich do dworu Partridge, który był niedaleko. Wilki znowu zaatakowały konie tym razem jednego raniąc. Po długich namowach hrabina Gisborne skorzystała z zaproszenia Robin Hooda.

W dworze przywitał wszystkich właściciel Jakub Patridge goszcząc jak najlepiej. Po wieczerzy i wielu rozmowach wszyscy udali się na spoczynek. Na drugi dzień rodzina Partridgeów żegnała wyjeżdżających przygodnych gości.

 

Na znalazców czekają certy. Powodzenia.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
2021-05-30 (6)
Wpisy do logu: znaleziona 29x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy