Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Park na Młynku - OP9A6B
Zalecana wiosną.
Właściciel: Equilibrium_prime
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Tymczasowo niedostępna
Czas: 0:30 h    Długość trasy: 1.00 km
Data ukrycia: 27-11-2020
Data utworzenia: 27-11-2020
Data opublikowania: 29-11-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 17-03-2021
9x znaleziona
1x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
30 odwiedzających
6 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Offset cache  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ahoj. Szanowni państwo, dziś nie zakładamy garniturów ani wieczornych kreacji.

 

 

Park na Młynku

 

Park na Młynku zyskuje na popularności..

Wszystko za sprawą remontów, które niedawno dobiegły tutaj końca. Miasto zainwestowało sporo w odnowienie tego miejsca. Wraz z remontem pojawiły się wiele nowych atrakcji. Ten świeży zapach nowych ławek, dopiero co ułożonej kostki brukowej. Nowiutkich boisk do piłki siatkowej albo nowoczesnej, miejskiej siłowni. Nie ma się co dziwić, że Park Na Młynku w Łodzi przyciąga coraz więcej odwiedzających. W weekend jest ich naprawdę sporo.

 

MOSIR

 

Co robić w Parku na Młynku?

Po pierwsze: Park przyciąga szeroką ofertą rekreacyjną. Można wypoczywać „na leniucha”, a można też aktywnie. Dla zwolenników leniuchowania w zasadzie każdy zakątek tego parku będzie wystarczający do odpoczynku. Rozmiarem porównalibyśmy go z np. z Parkiem Julianowskim, zatem jest tutaj gdzie rozłożyć kocyk. Jednak dopiero zwolennicy aktywnego wypoczynku docenią remont i modernizację tego miejsca. Największe emocje dostarcza zbiornik wodny o długości 370 metrów. Można  wypożyczyć sprzęt sportowy i nieźle zmęczyć się na rowerku wodnym. Można również spróbować swoich sił w kajaku.

Po drugie: Co powiecie na siłownię? Sprzęt jest nowy, urządzeń jest sporo. W zasadzie idąc od maszyny do maszyny można zrobić niezły trening. „Bicki” będą szczęśliwe o ile nie odpuścimy sobie w parku „dnia nóg”. Chyba, że wolimy strefę kardio, zamiast treningu siłowego. Wobec tego równiutkie, asfaltowe, kręte uliczki będą dla nas jak znalazł. Rower, deskorolka, rolki albo hulajnoga – wszystko sprawdzi się tutaj idealnie. Na deser – grodzone boisko do siatkówki plażowej. Nie trzeba krzyczeć „ejj, podasz piłkę”, chyba że lubimy.

Po trzecie: Strefa dla dzieci została zaaranżowana tematycznie i nawiązuje do zbiornika wodnego, będącego sercem Parku na Młynku. Wspominamy o tym, bo to naprawdę ciekawa atrakcja. Miasto mogło pójść na skróty i wstawić tam zwykłe huśtawki i zjeżdżalnie. Jednak zrobiło znacznie więcej. Instalacje na placu zabaw to pływające statki, piaskownice zorganizowano w kształty przypominające muszle. Kwintesencją tego wszystkiego są gumowe wzniesienia (większych i mniejszy rozmiarów), po których dzieciaki mogą się wspinać i zjeżdżać. Niektórym z nich dorysowano oczy dzięki czemu, wchodząc tam, czujemy się jak w wielkim akwarium. Brawo dla miasta.

Po czwarte: Grill pod gołym niebem zaczyna powoli stawać się letnią tradycją. W parku wyznaczone są strefy do bezpiecznego grillowania. Warto tylko wybrać się tam odpowiednio wcześnie, aby zająć miejsce.

 

 

Dla najmłodszych

 

Czy Park na Młynku to dobre miejsce na randkę?

Może do Parku na Młynku? W naszej opinii zdecydowanie tak! W zasadzie każdy park jest dobry na randkę, ale jeśli zależy Ci na „efekcie WOW” to powinieneś rozważyć: (tę cześć wpisu adresujemy to oczywiście do Panów)

  • wynajęcie rowerka wodnego – odpowiednio wcześniej zadbaj o formę, inaczej w słoneczny dzień możesz szybko potrzebować pomocy drugiej osoby w dopłynięciu do brzegu ?,

  • wynajęcie kajaku – tak! W ofercie MOSIR ma również kanadyjki lub jak kto woli – canoe. W tym wypadku efekt WOW zrobisz dając popis wiosłowania. Wariant dla osób, które wcześniej robiły „bicka” na miejskiej lub niemiejskiej siłowni,

  • romantyczną ławeczkę na klimatycznym „cypelku” (czy można tak to zdrobnić?). W Parku na Młynku na brzegu stawu, umieszczono coś na wzór niewielkiego molo. To bardzo klimatyczne miejsce zostało elegancko zaaranżowane. Zainstalowano tam stylowe ławki, brzeg wykończono drobnym kamyczkiem i niewielką palisadą. Kompozycja wygląda wspaniale, a stojąc na brzegu tego „cypelka” można podziwiać piękne widoki. Najlepszy na randkę byłby zachód słońca, o ile uda Ci się znaleźć wolne miejsce na ławce. Niemniej jednak efekt WOW murowany!

  • można również najzwyczajniej w świecie zaszyć się po drugiej stronie parku. Zwykle w parku są miejsca mniej i bardziej oblegane. W przypadku Parku na Młynku, druga strona stawu, jest niemal bezludna. Śmiało znajdziesz tutaj miejsce nad brzegiem stawu lub nieco dalej, ale za to w cieniu drzew. Przepis na romantyczny piknik masz w kieszeni! (Bez wątpienia szybko zorientujesz się, która to jest „druga strona” – nie tam, gdzie park linowy i plac zabaw).

 

Ciekawostki:

Niegdyś w/w miejsce było częścią, założonej ok. 1800 r. przez właściciela dóbr Chojny - Benedykta Górskiego - osady Kowalszczyzna. Znajdował się tu młyn napędzany siłą Olechówki.

Około 300 metrów na południe od zieleńca biegną tory łączące stacje kolejowe Łódź Chojny i Łódź Olechów. Odcinek ten powstał wraz z nasypem i znajdującym się pod nim tunelem (koryto dla rzeki Olechówki) w okresie II wojny światowej na polcenie Niemców.

We wschodniej części parku znajduje się pamiątkowy głaz, nazywany potocznie "Kamieniem Gomułki"

Jak dojechać?

Kursuje tutaj miejski autobus: linia 71A i B oraz 92. Można oczywiście wybierać się tutaj autem. Parking od strony ulicy Śląskiej może nie jest największy, ale najbliżej z niego do placu zabaw i wypożyczalni rowerów wodnych. Parkować można też od strony ulicy Młynek oraz ulicy Bławatnej (way pointy dostępne). W parku ustawiono też wiele stojaków na rowery, zatem jeśli planujecie wycieczkę rowerową, Park na Młynku w Łodzi może być jej fajnym finałem.

 

Grill

Źródła:

* https://bujamsie.pl/park-na-mlynku-w-lodzi/

* http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/1649,lodz-park-na-mlynku.html

 

 

O skrzynkach:

 

Start: Mikro większym maskowaniu. Aby zdobyć pojemnik z koordami finału nie trzeba niczego demontować, urywać, ścinać, niszczyć, odpinać, molestować, a nawet dotykać maskowania / konstrukcji. Wystarczy wiara w rozum oraz powinny wystarczyć dwie ręce, oraz dodatkowy sprzęt który na pewno gdzieś się znajdzie w okolicy.
Finał: Pojemnik 580 ml z kilkoma drobiazgami. Na wszelki wypadek lepiej weźcie ze sobą coś do pisania.

GLHF

horní část stránky

 

KOMUNIKAT 28/21

Mpk

W związku z rozpoczęciem prac budowalnych w ul. Śląskiej przy parku na Młynku na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu od dnia 5 marca 2021 r. do odwołania zmianie ulegną trasy autobusów linii 71A, 71B. Jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa linia Z71.

https://www.mpk.lodz.pl/rozklady/wholemessage.jsp?articleId=26204

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Parking przy ulicy Śląskiej.
Parking --- Parking przy ulicy Bławatna nr 22.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Jeśli to widzisz to mkniesz po finał
Jesteś blisko, lecz nie musisz tu zaglądać. Spoiler.
Wpisy do logu: znaleziona 9x nieznaleziona 1x komentarz 2x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria