Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[RPW] USTKA-ROWY#1 - OP993Q
Szlak Zwiniętych Torów
Właściciel: Rowerowe Pomorze
Założyciel: crazy_baby
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 16-09-2020
Data utworzenia: 16-09-2020
Data opublikowania: 30-09-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 30-09-2020
20x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
31 odwiedzających
14 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
logo
Skrzynka jest częścią trasy "Rowerem po Wybrzeżu", odcinek: Ustka- Rowy
8A66A1BD-65C0-E177-B10B-AF0D5C870931.png
Rowerem Po Wybrzeżu to trzecie odsłona wspólnego projektu rowerowego założonego przez keszerów z województw Pomorskiego i Zachodniopomorskiego. Tym razem chcemy Was zaprosić na przejazd rowerem po szlaku EuroVelo 10 przebiegającym wzdłuż polskiego Bałtyku. Skrzynki umiejscowione są w odległości około 0,5- 2km, proste, nieskomplikowane do podjęcia. Chcemy Was nimi zachęcić do podziwiania naszego pięknego Wybrzeża.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Tym razem nietypowo..bo to ekipa keszowa ze Śląska zaprasza was na Pomorskie zdobywanie skrzynek. Mamy ogromną nadzieję, że nie zaniżymy poziomu keszy w tej ogromnej geościeżce a dokładnie w kolejnym jej fragmencie na odcinku "Rowerem Po Wybrzeżu".

Zapraszamy do przejażdżki odcinkiem Ustka-Rowy o długości ok 15km. Prowadzi on głównie nasypami poniemieckich, zdemontowanych w 1945 roku linii kolejowych i stanowi obecnie odcinek przyszłej Hanzeatyckiej Trasy Rowerowej.

Proponujemy wyjazd z Ustki ul. Armii Krajowej w stronę Rowów a dalej szlak jest już oznakowany. Istnieje możliwość wydłużenia wycieczki do ok. 60 km i dojazdu do Rowów poprzez pętlę wokół jez. Gardno. Z Rowów do Ustki wrócić można tą samą trasą lub 20 km czerwonym szlakiem przez Dębinę, Poddąbie i Orzechowo, wiodącym głównie przez nadmorski las, który miejscami jest bardzo trudny do pokonania rowerem. Powrót możliwy jest również asfaltową drogą z Rowów do Ustki, niestety w sezonie dość ruchliwą i niebezpieczną.

 

Cały odcinek Szlaku Zwiniętych Torów od Ustki do Smołdzina jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce, który poprowadzony został nasypem nieczynnej linii kolejowej. Stanowi fragment międzynarodowej trasy rowerowej R10, biegnącej dookoła Morza Bałtyckiego. Szlak Zwiniętych Torów urzeka walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi, prowadząc przez obszary chronionego krajobrazu, zahaczając również o otulinę Słowińskiego Parku Narodowego. Trasa jest dobrze oznakowana i zagospodarowana. Kilka tzw. stacyjek rowerowych stanowi zadaszone punkty odpoczynku dla turystów (źródło: https://pomorskie.travel/pl/-/szlak-zwinietych-torow-ustka-rowy )

Nasz odcinek składa się z 19-stu PETo-keszy zasadzonych w naturze w większości w leśnym maskowaniu i w miarę charakterystycznych miejscach. każdy z keszy zaopatrzony jest w FOTO-spojler.

P.S.

(Od przyszłego roku tj. 2021 znikamy z Pomorza więc w razie zniknięcia kesza bardzo prosimy o stosowną reaktywację w miejscu spojlerowym.

 

Zapraszamy na rowerową wyprawę naszym fragmentem szlaku

CRAZY_BABY & TEAM 

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Nisko
Wpisy do logu: znaleziona 20x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy