Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Grudziądzkie Ronda - Parski - Finał Geościeżki - OP98MH
Sztuka wyszła na ulice
Właściciel: Czarodziej
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Bardzo duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 16-08-2020
Data utworzenia: 16-08-2020
Data opublikowania: 16-08-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 16-08-2020
15x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
40 odwiedzających
11 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
10 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: antros, Badzia Gadzia, bamba, GFS, Hr. Jan Usz, kafii, Miki., NKT iCysio, ofen95, Serengeti
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  GeoHotel  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Grudziądzkie Ronda - Parski - Finał Geościeżki

Logo

Opis serii

Pewnego pięknego dnia, gdy grudziądzanie jechali rano do pracy znanymi sobie drogami dostrzegli, że niegdyś puste ronda się zmieniły. Można powiedzieć, że sztuka wyszła na ulicę. Oto na grudziądzkich rondach pojawiły intrygujące mieszkańców obiekty. Zdania o nich było podzielone. Zresztą jak zwykle. Niektórzy mówili, że jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, inni że utrudnia poruszanie się po rondzie, jeszcze inni obawiali się, że obiekty staną się miejscem przesiadywania panów pijących piwo. Można było też odnaleźć pozytywne głosy mieszkańców. Mi osobiście pomysł bardzo się podoba. Jest raczej rzadko spotykany w innych miastach. I to właśnie było powodem do stworzenia tej serii.

Ciężko o interpretację owych projektów ze strony urzędu miasta. Obiekty średnio ze sobą łączyć, styl każdego jest zupełnie inny. Prawdopodobnie każdy projekt wyszedł z pracowni innego twórcy. Można sądzić że dzbanek czy łódkę próbowano łączyć z sytuacjami z biblii - przemienienie wody w wino, czy uratowanie rybaków z szalejącej wody. Jak ty interpretujesz poszczególne aranżacje? Zachęcam do podzielenia się w swoim logu do każdej skrzynki.

Miasto Grudziądz w późniejszych latach niestety nie kontynuowało trendu artystycznego projektowania rond, ale każde kolejne rondo w mieście jest bardzo zadbane a na większości znajduje się dużo zieleni. Również i takie będą pokazane tym projektem geokeszerskim.

O Rondzie

Kesz zalokalizowany jest przy zespole skrzyżowań, które mogłby być rondem. Dodatkowo funkcjonuje jako zawrotka dla autobusów miejskich. Kesz finałowy zajduje się w miejscowości Parski koło Grudziądza i jest jedyną skrzynką 'bardzo dużą' w okolicach całego miasta.

O skrzynce finałowej

Jest to kolejny drugi już finał projektu 'Grudziądzkie Ronda'. Zdecydowałem się pozostawić poprzedni zarchiwizowanym - OP816K. Nie przystawał on do współczesnych standardów keszerskich (data założenia to 2014 rok) i pamiętał czasy gdy w serwisie nie było jeszcze geościeżek a ronda były maleńkim urodzinowym 6 keszowym projektem. Los chciał, że z projektu na event urodzinowy przeszliśmy do geościeżki, która ma kilkanaście keszy. Mam nadzieję, że przygoda z rondami w Grudziądzu była warta Twojego czasu i że miło się tutaj spędziło keszowanie :)

O podejmowaniu skrzynki finałowej

Współrzędne tej skrzynki są prawdziwe - udając się w to miejsce natrafisz na kesza. Niestety nie będzie możliwe dobranie się do finałowego pojemnika. Aby wpisać się do logbooka będziesz potrzebował numerków zebranych z innych skrzynek w mieście (dlatego ta skrzynka jest typu multi). Tabela, która pozwala uzyskać informacje z jakich keszy uzyskasz poszczególne liczby (każda liczba jest uzyskiwalna w conajmniej dwóch keszach):

Mając te liczby, możesz udać się na współrzędne kesza i uzyskać dostęp do finału.

Skrzynka jest geohotelem, proszę o wymienianie geokretów w stosunku conajmniej 1:1. Proszę o uczciwe wymiany fantów.

Ważna infomacja: Właściciel posesji przy której umieszczony jest finał, wie o skrzynce. Proszę jednak o uszanowanie jego prywatności i zgody na umieszczenie kesza, który z pewnością przetrwa całe lata. Nieruchomość aktualnie przechodzi kapitalny remont. Podchodzimy tylko do skrzynki, nie wchodzimy na teren prywatny!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.