Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
[RdK] Nadleśnictwo Sulechów - OP977D
Tablica informacyjna
Owner: borek99
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > lubuskie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 19-06-2020
Date created: 06-06-2020
Date published: 19-06-2020
Last modification: 25-10-2021
27x Found
0x Not found
0 notes
watchers 0 watchers
26 visitors
17 x rated
Rated as: Excellent
1 x recommended
This cache is recommended by: MI 888
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Rowerem do Kalska

Nadleśnictwo Sulechów

O serii

Seria Rowerem do Kalska poprowadzi Was wzdłuż trasy rowerowej z Cigacic do Kalska, bądź, jak kto woli, z Kalska do Cigacic. Choć sama ścieżka daleka jest od ideału i niestety pewna jej część nie doczekała się asfaltu, a w dwóch fragmentach się zwyczajnie urywa to jest to póki co jedyny tak długi odcinek na terenie gminy Sulechów pozwalający rowerzystom na pokonanie kilkunastu kilometrów w dość komfortowych warunkach. Co ciekawe sama trasa łączy w sobie de facto... dwie różne ścieżki, którymi zarządzają różne podmioty. Za starszy, zdecydowanie gorszy, odcinek (Cigacice-Nowy Świat) odpowiada powiat zielonogórski, a za nowy, powstały w 2019 kosztem blisko 12 milionów złotych (w 85% pochodzących ze środków unijnych), gmina Sulechów. Po zakończeniu remontu mostu w Cigacicach pozwoli również na włączenie się Sulechowa w sieć zielonogórskich ścieżek.

Sama seria, podobnie jak dalsze rowerowe plany sulechowskich włodarzy, póki co wciąż się tworzy, ale finalnie ma zebrać kilkanaście skrzynek położonych wzdłuż całej trasy, które zapełnią mapę w miejscach, gdzie ich brakuje. Być może pojawią się też "bonusy" zlokalizowane w pewnym oddaleniu, ale ściśle związane ze ścieżką. Kesze będą powstawać w nieregularnych odstępach czasowych i niekoniecznie w uporządkowany geograficznie sposób, ale ostatecznie mają stworzyć serię, która zachęci Was do przejechania się rowerem bądź przejścia/przebiegnięcia całego odcinka z Cigacic do Kalska (autem pewnie też się da, ale nie polecam, bo nie taki jest zamysł ;)). Nie spodziewajcie się tu wyszukanych maskowań, skomplikowanych zagadek czy niesamowitych historii - ot, ma to być po prostu okazja do poruszania się i spokojnego poprawienia statystyk. Postaram się żeby każda skrzynka coś pokazywała lub chociaż opowiedziała jakąś krótką historię, ale będą to mniej rozbudowane opisy miejscówek niż przy innych moich keszach, a i miejsca te w większości nie niosą ze sobą aż tak ciekawych historii. Serię najlepiej zdobywać w co najmniej 2 osoby - część skrzynek wymaga pokonania pewnego dystansu od ścieżki i z drugą osobą będzie to zwyczajnie znacznie łatwiejsze, choć w pojedynkę oczywiście też się da.

W każdym razie: zapraszam serdecznie :)

O keszu

Nadleśnictwo Sulechów w obecnej postaci powstało w latach 70. XX wieku. W 1973 połączono w jedno dawne nadleśnictwa Sulechów, Kargowa i Nietkowice, w 1974 dołączono nadleśnictwo Klenica, a w 1975 do nadleśnictwa Babimost przeniesiono obręb Kargowa, tworząc "z grubsza" obecny zasięg nadleśnictwa Sulechów. Obejmuje ono powierzchnię 25 355,88 hektarów, rozciągając się wzdłuż Odry mniej więcej pomiędzy wsiami Radnica, Kalsk, Konotop i Bojadła, a jego siedziba znajduje się przy ulicy Bankowej 2 w Sulechowie. Zadanie leśniczych na tym terenie nie jest łatwe - kiepskie gleby, zbudowane głównie z luźnych piasków (dobrze znanych poruszającym się po okolicznych lasach i polach) i niski poziom wód gruntowych nie sprzyjają bowiem gospodarce leśnej, choć wycinek drzew nie wstrzymują ;).

Kesz to magnetyk umieszczony na tablicy informacyjnej o nadleśnictwie. Otwórz i wyjmij logbook, nie ciągnij za wystający z "maskowania" element,. Odkładając logbook dobrze zamknij, po czym wieszaj zamknięciem do dołu. Kesz jest magnetykiem tylko z jednej strony (widać z której ;)).

Rules of reactivation Reaktywacja jest zabroniona i nie ma od tego wyjątków.
Read more about reactivation of geocaches here
Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Tablica informacyjna
Log entries: Found 27x Not found 0x Note 0x All entries