Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Z podręcznej półki #8 - OP95XN
Właściciel: marmagi
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-04-2020
Data utworzenia: 20-04-2020
Data opublikowania: 29-06-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 30-06-2020
7x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
30 odwiedzających
2 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: abigeo, Marunio45
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Dostępna rowerem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Przewodnik wędrowca – Tristan Gooley

c27739c0-d923-4645-846f-1490e7ba5dbc_l.jpg

"Jeżeli dany obiekt znajduje się w odległości mniejszej niż 30 metrów, używamy widzenia obuocznego, aby określić odległość jak daleko się znajduje. Jeśli rozszerzysz palce, a następnie skupisz swój wzrok na czubku palca i zaczniesz przybliżać dłoń do twarzy, twój mózg dostarczy ci masy interesujących obliczeń. Jednym z ciekawszych jest to, że mózg jest świadom kątów, które widzi twój wzrok, gdy robisz lekkiego zeza.

Jeżeli powtórzysz to ćwiczenia, ale z zamkniętymi oczyma, twój mózg wciąż będzie wiedział, gdzie znajduje się palec. Jak to możliwe? Posługuje się on kolejnym ważnym zmysłem: propriocepcją, zdolnością do wyczuwania części ciała bez widzenia ich. Posługujemy się nim przez całą dobę, każdego dnia – jest to jeden z najpowszechniej używanych i najmniej uznanych  zmysłów. /…/

Przytrzymaj w dłoni książkę, na długość wyciągniętego ramienia, a następnie podnieś do góry palec, tak aby znajdował się w połowie między oczami a książką. Teraz zamknij jedno oko i trzymając książkę i kciuk nieruchomo, sprawdź, które słowa widzisz po obu stronach palca. Bez ruszania dłońmi zamknij oko, które wcześniej było otwarte, a otwórz to które było zamknięte. Zauważ jak przeskoczył palec. To zjawisko znane jest jako paralaksa. /…/

Odległość między oczami wynosi około jednej dziesiątej odległości pomiędzy wyprostowanym koniuszkiem palca, co oznacza, że w naszych ciałach znajduje się podstawowe narzędzie do mierzenia kątów i odległości."

Skrzynka
Jesteś na trasie energetycznej linii przesyłowej o napięciu 400 kV z Żarnowca (miała być z elektrowni jądrowej) do Dolnej Odry (elektrownia w Gryfinie). Tuż obok są też linie 220 i 110kV. Współrzędne powinny przywieść Cię pod środkową parę trzech przewodów fazowych. Wiedząc o zdolnościach pomiarowych naszego ciała, oceń który słup jest bliżej nas. Jeśli wschodni to D=3, jeśli zachodni to D=5. Po ile przęseł barierek jest miedzy każdą z trzech faz (ilość to A ), znając długość swoich kroków (parokroków) albo korzystając z GPS lub miary czy też kartki o znanej długości, oszacuj odległość między skrajnymi przewodami fazowymi linii 400kV. Po zaokrągleniu do pełnych metrów mamy wartość B. Jaka jest odległość do zachodniego słupa (w hektometrach) po zaokrągleniu do pełnej cyfry (C). Jeżeli obserwujemy odległy słup prawym okiem i przy wyciągniętej ręce, lewy bok palca wskazującego ustawimy na lewym przewodzie fazowym, to po zmianie zamkniętego oka na lewe, popatrzymy na ten słup, obserwowany palec „przeskoczy”. Odległość o jaką przeskoczy wykorzystamy do obliczenia naszej odległości do słupa – będzie to w przybliżeniu 10 razy więcej metrów niż długość „przeskoku” palca. Taki pomiar działa też w pionie. Znając wysokość komina czy wieży – możemy oszacować odległość do niej.
Pojemnik finałowy znajdziesz na współrzędnych
N 54° 13.(A-C)(A+D)(1/5B+D)'
E 16° 9.(1/5B+C)(A-C*D)(A)'

iloczyn kontrolny A*B*C*D=720

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 7x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy