Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Graba – wiata przystankowa na szlakach rowerowych - OP95BK
Owner: geokuba
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > podkarpackie
Cache type: Other type
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 14-03-2020
Date created: 14-03-2020
Date published: 14-03-2020
Last modification: 29-03-2024
8x Found
1x Not found
0 notes
watchers 0 watchers
32 visitors
7 x rated
Rated as: Excellent
2 x recommended
This cache is recommended by: grafen, starletka
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

W tym miejscu mają wspólny przebieg trzy szlaki rowerowe:

 

  1. Czarny: Historyczny Szlak Rowerowy Gminy Jarocin

Historyczny szlak rowerowy powstał z myślą o rowerzystach, którzy coraz częściej odwiedzają gminę Jarocin. Podążając czarnym szlakiem rowerzysta zwiedzi malowniczą okolicę i jednocześnie będzie miał szansę zapoznać się z ciekawostkami historycznymi, związanymi z odwiedzanymi przez siebie miejscami. Szlak ma długość ok. 42 km. Na szlaku spotkamy dziewięć tablic informacyjnych. Jedna z nich to duża mapa z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi, w tym historycznym szlakiem rowerowym, usytuowana nad jarocińskim zalewem. Kolejne usytuowane są na trasie szlaku rowerowego, nieopodal miejsc, których dotyczą treści.

  1. Czerwony: Szlakiem Angielskich Lotników – Rita

Lokalny szlak rowerowy „RITA” liczy 52 km, przebiega przez teren 5 gmin tj. Nowej Sarzyny, Krzeszowa, Ulanowa, Jarocina i Harasiuk. Szlak rozpoczyna się we wsi Tarnogóra w miejscu upadku angielskiego ciężkiego bombowca HALIFAX JP 224, a kończy w Hucie Podgórnej, gdzie w nocy z 5/6 czerwca 1944 roku z lotniska polowego ewakuowano 4 członków załogi.
Nazwa trasy pochodzi od imienia żony dowódcy samolotu, Pani Rity Storey.  Został przeprowadzony mało uczęszczanymi drogami – w 95% o nawierzchni asfaltowej, umożliwia to bezpieczne przemieszczanie się z możliwością zaznajomienia się z ciekawym terenem, zarówno pod względem historycznym jak i przyrodniczym. Głównym założeniem było to, aby trasa maksymalnie przebiegała przez tereny gdzie przebywali czterej członkowie załogi Halifaxa JP-224 wraz z opiekującymi się nimi partyzantami – wiosną 1944 roku.

  1. Zielony: W widłach Wisły i Sanu – Szlak ATR

Szlak zaczyna się w Racławicach przy ulicy Nadjeziorze, a kończy w Bojanowie. Prowadzi przez miejscowości: Racławice, Zarzecze, Wólka Tanewska, Ulanów, Dąbrówka, Borki, Szyperki, Jarocin, Graba, Łoza, Mostki, Załomy Majdańskie, Jeże, Deputaty, Maziarnia – Pęk, Maziarnia, Huta Krzeszowska, Sieraków, Półsieraków, Wólka, Hucisko, Nowa Wieś, Krzeszów Górny, Podolszynka, Plebańska, Krzeszów, Kopki, Chałupki, Rudnik nad Sanem, Jeżowe, Jeżowe – Kowale, Nowy Nart, Gwoździec, Cisów-Las, Korabina, Bojanów.
Atrakcyjność tego szlaku szczególnie wzmacniają walory krajobrazowe. Początek szlaku przebiega wzdłuż Doliny Sanu, następnie prowadzi przez urokliwe Lasy Janowskie, wzdłuż rzek Gilówka, Kurzynka i Tanew, wzgórz Krzeszowa i lasów Puszczy Sandomierskiej. Przemierzając trasę napotkasz  liczne zabytki, kapliczki, place zabaw dla dzieci, miejsca do odpoczynku nad wodą, muzea i atrakcje turystyczne. Szlak stwarza idealne warunki do spokojnych rekreacyjno – rodzinnych przejazdów jak również do treningów kolarskich. Szlak o znikomym natężeniu ruchu samochodowego.
Liczy 115 km.

Powyższe informacje o szlakach zacytowałem ze strony Informacji Turystycznej Powiatu Niżańskiego: http://turystyka-nizanski.pl/

 

Co do skrzynki: jest to pojemnik szklany, ale współrzędne nie wskazują miejsca ukrycia kesza, tylko wiatę. Żeby znaleźć kesza musicie się udać począwszy od wiaty jakieś 500 m na wschód szosą w kierunku pomnika pacyfikacji w Grabie, aż napotkacie po lewej stronie drogi oznakowanie szlaków. Po prawej stronie drogi (naprzeciwko oznakowania szlaków) zauważycie stary betonowy słupek oznaczający sieć telefoniczną. To gdzieś obok.

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa tylko po bezpośrednim kontakcie z autorem/właścicielem skrzynki
Read more about reactivation of geocaches here
Pictures
Wiata
To widzi kesz
Log entries: Found 8x Not found 1x Note 0x All entries