Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kesz od Świętego Mikołaja. Dolnośląskie - OP93KH
Właściciel: Święty Mikołaj
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 06-12-2019
Data utworzenia: 25-11-2019
Data opublikowania: 06-12-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 19-02-2020
17x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
47 odwiedzających
11 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: bamba, BikeTeamKalashnikov, Ciachol, Serengeti
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Witajcie, moje dzieci!

Jak dobrze wiecie, już od początku grudnia jeżdżę po świecie i zaglądam ludziom w okna. Nie jestem jednak typowym podglądaczem  sprawdzam, czy dzieci są grzeczne, czy rodzice o nie dbają i czy wszyscy są dla siebie mili. Przy okazji sprawdzam też drożność kominów, bym w Wigilię w którymś nie utknął.

Ostatnio, gdy mknąłem sobie moim Magicznym Zaprzęgiem po nieboskłonie, gdzieś w okolicach Głogowa zauważyłem człowieka wspinającego się na szczyt komina. Mimo że było zimno i wietrznie, on wyglądał na zdesperowanego i dzielnie piął się w górę. Pomyślałem, że konkurencja mi rośnie i z ciekawości podjechałem bliżej. Lekko zdziwiony moją obecnością chłopak powiedział, że jest KESZEREM, a na kominie jest jakiś skarb. Jak się potem okazało, współrzędne niezbyt mu zagrały, ale nieważne…

Tak oto trafiłem do Waszego Świata.

W dniu moich imienin z dużą przyjemnością daję Wam prezent. Poczytałem sobie, że lubicie opuszczone miejsca, że musi być pojemnik, logbook i certyfikaty dla pierwszych znalazców…. Mam nadzieję, że moją Magiczną Laską choć trochę sprostałem zadaniu. Ale najpierw zagadka. 

W chwili obecnej współrzędne wskazują głogowski kościół i jest to – nie uwierzycie – kościół mojego imienia (hurra!). Z daleka wygląda jak opuszczony. Nie do wiary, że to taka ruina! Żeby zasłużyć na prezent, musisz rozwiązać zagadkę, czyli zdobyć cyfry składające się na właściwe współrzędne jego ukrycia. Powodzenia!

 

santa

  1. Na zewnętrznej ścianie kościoła odszukaj detal architektoniczny nr 1 (na zdjęciu). To będzie ściana północna, południowa, wschodnia lub zachodnia. Następnie przyjrzyj się wszystkim otworom okiennym zlokalizowanym na całej tej ścianie, na której zlolalizowałaś/eś detal. Zauważ, że niektóre "okna" na tej ścianie mają białe (no, jasne) obramowania, A = liczba jasno obramowanych otworów okiennych na całej tej ścianie minus 1.

  1. Na wschodnim fragmencie muru otaczającego kościół odszukaj najlepiej zachowaną płaskorzeźbę. Są na niej dwie postaci. Przyjrzyj się osobnikowi z prawej strony i popuść wodze fantazji – co on tam trzyma w lewej ręce?
  • jeśli krzyż, to B = 9, E = 0
  • jeśli sztylet, to B = 4, E = 3
  • jeśli księgę, to B = 0, E = 9
  • jeśli globus, to B = 7, E = 5
  1. Vis-à-vis głównego wejścia do kościoła odszukaj pomnik artysty, którego postać wspiera się na wieży mojego kościoła. D = trzecia cyfra w czterocyfrowej dacie na samym dole tablicy.
  2. Znasz Mikołajka – bohatera książek Jeana Sempégo i Rene Goscinny’ego? Moje elfy chętnie czytają książki o jego przygodach. Do diagramu krzyżówki wpisz imiona szkolnych kolegów Mikołajka. Litery z pól ponumerowanych od 1 do 11 utworzą rozwiązanie. C = cyfra odpowiadająca literze "E" w wyrazie stanowiącym rozwiązanie krzyżówki.

 

I to już wszystko. Teraz udaj się na wyliczone współrzędne i odszukaj prezent, który dla Ciebie przygotowałem. Pudełko (rozmiaru większa mała / mniejsza normalna) na dzień dobry zawiera: logbook, ołówek, 8 certyfikatów, 6 geokretów, różnorodne upominki. Musisz zachować konspirację, miejsce jest bardzo ruchliwe! Jeśli masz za plecami stojących znudzonych głogowian, przełóż dobieranie się do daru na inną porę. Pudełka szukaj nisko w zielonym, w tym nie wyższym niż 2 metry. Podpowiem jeszcze, że dokładnie z miejsca ukrycia idealnie widać moją wieżę i żadna choineczka ani żadna biała dama Ci jej nie zasłoni. Powodzenia i zdrowych, wesołych świąt!

 

Mikołaj. Oczywiście Święty. Ho, ho, ho!

 

Geokret

Geokret  Żabol elegant - Całkowity dystans: 45 km

Obrazki/zdjęcia
Święty Mikołaj
Detal architektoniczny
Kościół św. Mikołaja - przeszłość
Kościół św. Mikołaja - przeszłość przedwojenna
Kościół św. Mikołaja - przyszłość
Krzyżówka