Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Rzeszowskie miejsca wypoczynku #16 - Żwirownia - OP933H
Właściciel: AntyHaker
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 15-10-2019
Data utworzenia: 25-10-2019
Data opublikowania: 25-10-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 20-12-2019
2x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
34 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Długo zwlekałem z założeniem kesza na, znanej wszystkim studentom, Żwirowni. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, ale w sumie nie są one na tyle istotne, by o nich wspominać. Przejdźmy od razu do konkretów, tj. opisu tego „cudownego” i „spokojnego” miejsca, będącego „oazą wypoczynku”. Stwierdzenie może i trochę na wyrost, choć jeśli nie przeszkadza nam nadmierna ilość ludzi, to wcale nie tak dalekie od prawdy.

Co więc znajdziemy na miejscu? Co sprawia, że tak wiele osób pojawia się tam i to nawet teraz (w momencie tworzenia niniejszego opisu jest październik), gdy ciepłe dni powoli odchodzą w zapomnienie? Jeśli mam być szczery, to sam tego nie wiem, hah. Może więc zaczniemy od tego, czym tak właściwie jest Żwirownia.

Aktualnie jest to miejskie kąpielisko, ale jak sama nazwa wskazuje, nie zawsze tak było. Wydobywano tutaj piasek, a gdy czasy ogromnego zapotrzebowania minęły, teren ten został porzucony i w zasadzie zapomniany. Wraz z upływem lat „dziura” stopniowo zapełniała się wodą, aż ostatecznie przerodziła się w dzikie kąpielisko. Tak sobie niepozornie funkcjonowała, aż w 2003 roku została oficjalnym, odpłatnym kąpieliskiem z piaszczystą plażą.

Bardzo krótki i pobieżny rys historyczny za nami (zainteresowanych tematem zapraszam do artykułu z 2013, który ukazał się w „naszej podkarpackiej gazecie” – nazwy nie podam, niestety nie przejdzie przy publikacji, vide „skrytka komercyjna”). Jak to wygląda obecnie? Żwirownia oficjalnie funkcjonuje wyłącznie w sezonie letnim (w godzinach od 10 do 18), wtedy też stacjonuje tam dwóch ratowników oraz można wypożyczyć sprzęt pływający. Znajdziemy tam również mini plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w siatkówkę, ławki z paleniskiem, a także punkt gastronomiczny. Jak już wspominałem, wstęp na plażę jest odpłatny – 2 zł za osobę dorosłą i złotówkę za dziecko. Jeśli zaś chodzi o wypożyczalnię sprzętu, to za godzinę zabawy zapłacimy odpowiednio: 6zł za kajak, 10 zł za mniejszy rowerek wodny i 15 zł za ten większy.

No i to w sumie byłoby na tyle, najważniejsze rzeczy przedstawione. Nie pozostaje Wam nic innego, jak odczekać te kilka miesięcy i pojawić się tutaj w sezonie letnim (albo nawet wcześniej, jeśli nie chcecie pływać, a jedynie „pozwiedzać”). Najlepiej rowerem (jest dobra ścieżka rowerowa prawie od samego dworca, prowadząca przez bulwary – niestety stojaków nie ma zbyt wielu), gdyż ogromne zainteresowanie sprawia, że w najbardziej obleganym okresie ciężko tam zaparkować.

 

Zadanie

Przede wszystkim pojaw się na koordynatach, które wskazują tego kesza. Jeśli dobrze je wyznaczyłem, to znajdziesz tam wspomniany w opisie regulamin – odnajdź te punkty i zbierz dane:

  1. Dzieci w wieku do 7 lat mogą przebywać na terenie kąpieliska miejskiego wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
  2. Wnoszenie oraz spożywanie alkoholu na terenie przystani jak również podczas pływania jest bezwględnie zabronione.
  3. Ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z kąpieli zaleca się wzajemną obserwację, a w razie potrzeby udzielenia pomocy.

Następnie przejdź się wzdłuż i wszerz aby znaleźć tabliczkę Obszar Natura 2000 – polecam dobrze się rozglądać, łatwo ją przeoczyć. Znajdziecie tam ciąg znaków YX0030, który musicie wykorzystać.

 

N 50° 0.132' E 21° 59.(Z+4)X(Y+4)'

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 13 razy, trafień: 1 razy.
Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Parking
1 Punkt wirtualny --- Tablica Obszar Natura 2000
2 Punkt wirtualny --- Regulamin - start
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Plac Zabaw_1
Plac Zabaw_2
Wpisy do logu: znaleziona 2x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy