Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - OP9319
Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt
Właściciel: MasterMorphix
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 20-10-2019
Data utworzenia: 20-10-2019
Data opublikowania: 21-10-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 21-10-2019
5x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
20 odwiedzających
5 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt założyła w 2017 roku grupa przyjaciół, połączona wspólną pasją niesienia pomocy zwierzętom. Członkowie stowarzyszenia pochylają się nad każdym potrzebującym zwierzęciem -  zarówno dzikie jak i udomowione zwierzaki znajdują schronienie, fachową pomoc medyczną i miłość.

Z miesiąca na miesiąc pacjentów przybywa - w 2018 roku pomoc otrzymało blisko 50 zwierząt, a do września 2019 Ośrodek Rehabilitacji przyjął aż 170 poszkodowanych zwierząt z 35 różnych gatunków. Są wśród nich gatunki chronione, takie jak sokół wędrowny, myszołów, błotniak stawowy, krogulec, puszczyk, sowa uszatka, czapla siwa, bocian biały i popielica.  W tym okresie uratowano także 40 wiewiórek i 30 jeży – upadek tych zwierząt byłby odczuwalny dla ekosystemu.

Dzięki uprzejmości pani Leny, wspólnie ze znajomymi mieliśmy okazję zobaczyć od środka jak wygląda ośrodek oraz jego kuracjusze. Mogliśmy poznać historię zwierzaków, które dochodziły tam do zdrowia. Poznać chociaż z grubsza jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca. Zdecydowanie tylko osoby pełne pasji są w stanie tworzyć takie miejsce.

To, co łączy zespół ośrodka to wyjątkowa wrażliwość, wytrwałość i zaangażowanie, które niejednemu zwierzakowi uratowały życie. Marzą o rozbudowie Ośrodka z pełnym zapleczem weterynaryjnym i miejscem do edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. W przyszłości chcieliby stworzyć placówkę, w której każde potrzebujące zwierzę otrzyma pomoc i kompleksową opiekę.

Członkowie, którzy utrzymują ośrodek niemal wyłącznie z własnych środków, dzielnie łączą pracę w centrum ze zobowiązaniami zawodowymi poza nim. Bez tego nie udałoby się pokryć nawet części kosztów wyżywienia i opieki weterynaryjnej podopiecznych. Ludzie chcący  wspomóc działalność wolontariuszy mogą przekazać na rzecz stowarzyszenia darowiznę albo pomoc rzeczową, na przykład karmę dla zwierzaków.

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Le%C5%9Bne-Pogotowie-O%C5%9Brodek-Rehabilitacji-Dzikich-Zwierz%C4%85t-1944869645843167/

 

Ze względu na to aby nie niepokoić obecnych w ośrodku zwierząt kesz został ukryty po drugiej stronie drogi. 

Kesz został założony za porozumieniem, więc super specjalnie nie trzeba się ukrywać.

Zdjęcia wszystko rozjaśnią.

Sam kesz jest wielkości pojemnika na żywność i oprócz logbooka zawiera kilka fantów na wymianę oraz certyfikaty dla pierwszych 3 znalazców. 

Uwaga! Niedaleko znajduję się ogrodzone mrowisko, jednak uczulam, żeby pozostawić je w stanie nienaruszonym. Tam nie szukaj.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
jeż
wiewiórka
widok z lewej
widok z prawej
za tym drzewem
miejsce ukrycia