Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[MW] Rozpędzone miasto - OP92ZG
Właściciel: martuś
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 13-10-2019
Data utworzenia: 13-10-2019
Data opublikowania: 13-10-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 10-09-2020
38x znaleziona
8x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 4 obserwatorów
77 odwiedzających
24 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Błękitna Team, Wesker
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

"Mural przedstawia rozpędzoną Warszawę – miasto dynamiczne, szybkie pełne gwaru i zabawy. Ważnym elementem projektu są potężne koła – symbol ruchu i mobilności. To właśnie na nich Warszawa pędzi po wijącej się drodze.

Przedstawione na muralu miasto składa się z kolejnych warstw charakterystycznych dla stolicy. Na samym dole znalazły się kamienice z typowymi dla Starego Miasta domkami na dachach. Wyżej pojawiły się budynki z późniejszego okresu rozwoju miasta, niegdyś znajdujące się nieopodal miejsca, w którym powstaje mural. Są tu nieistniejące już kamienice spod adresów: Chmielna 98 i 108 oraz Złota 75. Wyżej znajdziemy charakterystyczną rotundę przynależną do gmachu Ministerstwa Komunikacji projektu słynnego Bohdana Pniewskiego oraz znajdującą się nieopodal wielkomiejską perspektywę ulicy Chałubińskiego, domkniętą ważną dominantą, czyli charakterystycznym zestawieniem dwóch wież – Marriottu oraz Elektrimu. Obok stanął najbardziej rozpoznawalny z warszawskich wieżowców – Pałac Kultury. Ostatnim architektonicznym składnikiem muralu jest kaplica kościoła Zbawiciela.

Między budynkami znajdują się mosty, czyli kolejny po drogach element związany z działalnością ZDM. Na mostach, ale również na dachach, kominach, czy gdzieś na niebie odnajdziemy ludzi reprezentujących gwarne warszawskie życie. W projekcie pojawiły się też drobne surrealistyczne elementy – kości do gry rozrzucone wśród zabudowy – to częste w pracach Tytusa Brzozowskiego odniesienie do zróżnicowanego charakteru stołecznych ulic."

źródło: TU

Poniżej zamieszczam bardzo ciekawą grafikę umieszczoną na ww. stronie, gdzie pokazane są przykładowe budowle z murale, które można odnaleźć w tkance miejskiej.

Z czasem mural został wzbogacony o elementy neonowe w postaci kół. Niestety nie udało mi się zobaczyć ich świecących na żywo.

 

 

Autorem muralu jest Tytus Brzozowski - akwarelista i mieszkaniec W-wy. Z jego twórczością spotkałam się w 2015 roku i już wtedy bardzo spodobały mi się jego prace. Pozwolę sobie nie wkleić tutaj zdjęcia z finalną postacią tegoż muralu, gdyż chciałabym zachęcić Was do zobaczenia go na własne oczy. Na zachętę wrzucam parę jego prac:

82ed4a70c1a7ee159b4d1babbe15dd87.jpg

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
mural vs inspiracja