Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Rybniki - obręb geodezyjny - OP92NK
...czyli jak znaleźć się we wsi, która leży kilka kilometrów dalej
Właściciel: yeti1978
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > podlaskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 24-09-2019
Data utworzenia: 22-09-2019
Data opublikowania: 23-09-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 01-12-2019
18x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
33 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
3 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Posejdon, Psikiszek, tomaszg
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W czasie jednej ze swoich rowerowych przejażdżek, gdy sprawdzałem jak przejechać przez puszczę do Leńców zwróciłem uwagę, że jestem na terenie Rybnik. Lekko mnie to zdziwiło, bo wieś ta położona jest ponad 6 kilometrów na północ.
Poszperałem trochę i okazało się, że związane jest to z tzw. obrębem ewidencyjnym, o którym co nieco informacji zamieszczam poniżej.


Obręb ewidencyjny jest jednostką powierzchniową podziału kraju, wyodrębnioną dla celów ewidencji gruntów i budynków (katastru nieruchomości w Polsce). Obręb ewidencyjny jest częścią jednostki ewidencyjnej. Podziału na obręby ewidencyjne i określenia ich granic dokonuje starosta, po zasięgnięciu opinii właściwego miejscowo organu do spraw zagospodarowania przestrzennego oraz właściwej miejscowo jednostki statystyki publicznej. Przy ustalaniu przebiegu granic obrębów uwzględnia się przebieg innych jednostek podziału terytorialnego państwa, w szczególności rejonów statystycznych, obwodów spisowych (BREC), sołectw, dzielnic lub osiedli, a na obszarach wiejskich - obszaru wsi oraz przyległych do tej jednostki osadniczej i z nią związanych obiektów fizjograficznych.


Bezpośrednio pod skrzynką ukryłem niewielki pojemnik na geokrety. Powodem było to, że dwa lata temu z wakacyjnych wojaży przywiozłem geokreta, który trochę przezimował na naszych terenach. Nawet moja córka przestała pytać czy wyruszył w dalszą podróż. Również goście z innych województw narzekali trochę na brak możliwości ukrycia geokretów na naszym terenie zob. http://blog.opencaching.pl/2019/08/misja-zlikwidowac-zero/. Chciałbym, żeby skrzynka położona w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 8 trochę pomogła w usprawnieniu ich dystrybucji. Niestety nie jest dostępna bezpośrednio z krajówki i trzeba zjechać na drogę lokalną Katrynka-Jurowce.

Pojemnik na geokrety nie jest skrzynką i jeżeli nikt nie jest nimi zainteresowany nie musi tam zaglądać, a tym bardziej zostawiać tam logbooka!


Sama skrzynka ukryta jest blisko granicy wsi Rybniki i Sochonie ok. 30 metrów od drogi dojazdowej biegnącej wzdłuż krajowej 8. Bezpośrednio do niej wiedzie leśny dukt, na którego końcu można pozostawić auto. Współrzędne podałem na podstawie mapy, więc mogą być delikatnie niedokładne (wybaczcie, ale to moja pierwsza skrzynka). Dla pierwszych znalazców w pojemniku pod nią czekają drewniane certyfikaty.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.