Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
63 dni # 31 - OP9105
Dumnie powiewa biało czerwona
Owner: iwonia1999
Founder: keram58
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > mazowieckie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 26-08-2019
Date created: 25-06-2019
Date published: 26-08-2019
Last modification: 19-09-2019
63x Found
1x Not found
0 notes
watchers 7 watchers
66 visitors
37 x rated
Rated as: Good
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Nature  Monumental place  Access only by walk 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

W tym roku mija 75 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego i z tej okazji chcemy Was zaprosić do prześledzenia jego przebiegu na kartkach kalendarza i podejmowania keszy związanych z wydarzeniami tamtych krwawych dni. Powstanie trwało 63 dni, ale my zaczynamy 5 dni przed jego wybuchem, a zakończymy kalendarium dwa dni po upadku Powstania. Ostatniego dnia skrzynki połączone zostaną w geościeżkę.

Kartki są opracowaniem własnym, a przy ich opracowaniu korzystano z materiałów: Kartki z kalendarza - Muzeum Powstania Warszawskiego, Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944 - Kalendarium Powstania, które opracował Pana Maciej Janaszek-Seydlitz a także wydawnictw Powstanie ’44 autor Norman Davies, Przewodnik po powstańczej Warszawie autor Jerzy S. Majewski i Tomasz Urzykowski.

Pomysłodawcą cyklu jest Elvis7, który podzielił się rok temu pomysłem podczas eventu na Bemowie.

Miejsca ukrycia poszczególnych skrzynek mają związek z wydarzeniami powstańczymi, lecz czasami będą odbiegać od miejsc opisanych na kartce.

Na froncie budynku przy Al. Jerozolimskich 105 znajduje się tablica informująca, że ten dom był podczas Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 r. redutą Wolnej Rzeczypospolitej dowodzoną przez rtm. Witolda Pileckiego ps. „Witold”, a nad budynkiem dumnie powiewała przez cały czas biało czerwona flaga. Często znajdziecie też określenie Reduta „Witolda”. O samym bohaterze słyszeli chyba wszyscy, wiec nie będę się rozpisywała. Tak wspominali go towarzysze broni: „Witold miał opinię doskonałego bojowego oficera i był ogólnie szanowany”. „Jeśli się naprawdę czymś wyróżniał, to zawsze uwidaczniającym się uczuciem opiekuńczym. Jakby instynktem ojcowskim. W gronie najbliższych nazywaliśmy go - Tata”.

Skrzynkę dedykuję Cichociemnym.

To jak długo skrzynki przetrwają zależy od nas, tak więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie, a do tego obchodzimy się ze skrzynkami jakby to był nasz własny kesz, wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie, który może cieszyć oko.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Tablica
Znaczek
Jesli musisz