Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
GC #01 - OP906N
Owner: abigeo
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > zachodniopomorskie
Cache type: Puzzle
Size: Micro
Status: Archived
Date hidden: 21-05-2019
Date created: 23-05-2019
Date published: 08-06-2019
Last modification: 24-12-2020
12x Found
0x Not found
0 notes
watchers 0 watchers
65 visitors
7 x rated
Rated as: Excellent
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Take something to write  Nature  Access only by walk 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Za wikipedią:
"Góra Chełmska – wał moreny czołowej na Pobrzeżu Koszalińskim, położony w województwie zachodniopomorskim, w granicach miasta Koszalina.
Najwyższe wzgórze Góry Chełmskiej – Krzyżanka ma wysokość 136,2 m n.p.m., Krzywogóra – 133,0 n.p.m., Leśnica – 118,5 m n.p.m....."

Trail GC (Góra Chełmska)

Po rozwiązaniu prostych zagadek zapraszam na dłuższy spacer wszystkich keszerów lubiących leśne włóczęgi i chaszczowanie.
Zaprojektowana trasa optymalnie liczy ok. 18 km i wymaga pokonania ok. 700 m sumy podejść.
Wiedzie od kesza: MGCh06 – Młaka OP8EJS (najbliższy przystanek MZK: „Wioska indiańska” - Rozkład jazdy linii nr 2 - kursy oznaczone literą "L") i mijając po drodze Krzywogórę, Leśnicę, Lisicę, Krzywą Górę… -  wchodzi prawie na szczyt Krzyżanki.
Na tak wytyczonej trasie umieściłem 36 keszy i skrytkę bonusową - warto spisywać literki z cyframi umieszczone w logbookach.
Część keszy została ukryta w istniejących wcześniej lokalizacjach serii MGCh, jednak ich zdecydowana większość to miejsca nowe, do tej pory nieokeszowane. Po drodze możemy zahaczyć o znajdujące się w pobliżu trasy kesze tradycyjne i multaki z innych leśnych serii. Miniemy także odwrotkę wigo.
Mam nadzieję, że walory krajobrazowe i przyrodnicze trasy zrekompensują z nawiązką wszystkie pokonywane trudności.

Trudność terenowa keszy (poza kilkoma wyjątkami w pobliżu dróg publicznych) uwzględnia narastające zmęczenie i włożony w pokonanie trasy wysiłek. Czynniki te oraz nawigacja między punktami to główne trudności na szlaku, dlatego też ukrycia są intuicyjne i nie wymagają specjalnych poszukiwań.  
Do nawigacji powinna wystarczyć mapa OpenStreet. Tam gdzie między okolicami ukrycia są zaznaczone ścieżki – można z nich korzystać. W miejscach gdzie ich nie ma na mapie – z reguły należy poruszać się na azymut. W kilku miejscach możemy natknąć się na młodniki. Pamiętajmy, że wstęp na tereny upraw leśnych oraz młodników do 4m wysokości jest zabroniony. W takich przypadkach poruszamy się wzdłuż granicy kultur.
Proponowany wyżej kierunek spaceru jest zalecany i ma swoje uzasadnienie, jednak oczywiście kesze można podejmować w dowolnej kolejności, w czasie oddzielnych wycieczek.
Podstawowym wyposażeniem keszera na trasie powinny być wygodne, dobre buty trekkingowe. Należy pamiętać o zabraniu odpowiedniego zapasu jedzenia i płynów. Co prawda na trasie kilkakrotnie będziemy przekraczać strumienie, które doskonale nadają się do umycia rąk, schłodzenia twarzy…, jednak nie ryzykowałbym picia pochodzącej z nich wody bez przegotowania. W sezonie „insektowym” warto też zabrać ze sobą jakiś repelent na owady.
Odnośnie współrzędnych: każde miejsce zostało odwiedzone wielokrotnie. Współrzędne były weryfikowane tyleż samo razy. Powinny być dokładne. Jednak teren jest wymagający: pofałdowany i w wielu miejscach porośnięty gęstym lasem. Dlatego GPS-a należy używać uwzględniając te czynniki.

Pamiętajmy o zakazie poruszania się pojazdami mechanicznymi po drogach leśnych!
Co do poruszania się rowerem, to w kilku miejscach na pewno przyspieszy przemieszczanie się pomiędzy okolicami ukrycia keszy, jednak jego przydatność na całej trasie jest moim zdaniem mocno problematyczna. Jeżeli już jednak ktoś zdecyduje się na „przejażdżkę” rowerową, to niech zabierze ze sobą rower… lekki, a nawet bardzo lekki ;)

Proszę o dokładne maskowanie keszy po ich podjęciu.
Proszę także o zachowanie ściółki i mchu w nienaruszonym stanie! Nie trzeba kopać i rozgrzebywać podłoża.
Zachęcam także do zabrania ze sobą worka na śmieci. W trakcie projektowania trasy zniosłem z niej kilkanaście worków z najróżniejszymi odpadkami. Śmieci możemy wyrzucać do koszy umieszczonych przy parkingach, trasach spacerowych, miejscach odpoczynku…
Zadbajmy wspólnie o zachowanie w czystości tego fragmentu lasu. 


Kesz znajduje się w odległości 3183 metrów na azymucie 149.1° od współrzędnych startowych.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Log entries: Found 12x Not found 0x Note 0x All entries