Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
[4x40] - 3 rozkaz z Matplanety – Wypadek w laboratorium - OP9020
[4 x 40] - 3 rozkaz z Matplanety – Wypadek w laboratorium
Owner: malyluk
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 59 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Other type
Size: Small
Status: Ready for Search
Date hidden: 15-05-2019
Date created: 15-05-2019
Date published: 18-05-2019
Last modification: 18-05-2019
21x Found
1x Not found
0 notes
watchers 0 watchers
43 visitors
18 x rated
Rated as: Excellent
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Take special equipment  One-minute cache  Access only by walk 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN (fr. Organisation Européenne pour la Recherche Nucléaire) – ośrodek naukowo-badawczy położony na północno-zachodnich przedmieściach Genewy na granicy Szwajcarii i Francji, pomiędzy Jeziorem Genewskim a górskim pasmem Jury. Obecnie do organizacji należą dwadzieścia dwa państwa. CERN zatrudnia 2600 stałych pracowników oraz około 8000 naukowców i inżynierów reprezentujących ponad 500 instytucji naukowych z całego świata. Najważniejszym narzędziem ich pracy jest największy na świecie akcelerator cząstekWielki Zderzacz Hadronów.

Akronim CERN pochodzi od pierwotnej nazwy Europejska Rada Badań Jądrowych[1] (fr. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) i mimo jej zmiany po konwencji w 1953 został zachowany. Ze względu na obecny stan działalności ośrodka stosowana jest również nazwa Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek (fr. Laboratoire Européen pour la Physique des Particules), lecz nie ma ona charakteru oficjalnego.

Nobliści[2] powiązani z CERN to: Felix Bloch i Edward Mills Purcell (1952 – za rozwinięcie nowych metod w obszarze precyzyjnych magnetycznych metod jądrowych i za odkrycia dokonane przy ich zastosowaniu), Samuel Ting i Burton Richter (1976 – za niezależne odkrycie mezonu J/ψ), Carlo Rubbia i Simon van der Meer (1984 – za decydujący wkład do projektu, dzięki któremu odkryto bozony W i Z), Jack Steinberger, Leon Lederman i Melvin Schwartz (1988 – za metodę wiązki neutrinowej i przedstawienie dubletowej struktury leptonów poprzez odkrycie neutrina mionowego) oraz Georges Charpak (1992–2010) – za wynalezienie i rozwój detektorów cząstek, w szczególności wielodrutowej komory proporcjonalnej (ang. Multiwire Proportional Chamber MWPC).

CERN jest kolebką WWW. W 1989 Tim Berners-Lee, pracując nad usprawnieniem wymiany informacji pomiędzy badaczami opracowującymi wyniki eksperymentów na LEP-ie, stworzył język HTML oraz protokół HTTP.

 

Magiczne promienie” - Para kosmitów otrzymuje nowy zbiór figur płaskich za pomocą urządzenia promieniotwórczego. Kosmici otrzymują od Monitora zadanie: mają odszukać zbiór pojazdów wodnych, lotnych i lądowych. Niestety, Pi przez pomyłkę zostaje napromieniowany i robi się duży. Sigma wyrusza mu na ratunek.

 

Znajdź skrzynkę, dokonaj wpisu w komputerze pokładowym, jeśli są dalsze instrukcje monitora to wykonaj je.

Log entries: Found 21x Not found 1x Note 0x All entries