Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Weekend na Polesiu - OP8ZGK
Właściciel: erykradek
Lista uczestników
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Wydarzenie
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Zarchiwizowana
Data rozpoczęcia wydarzenia: 20-07-2019
Data utworzenia: 23-04-2019
Data opublikowania: 23-04-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 02-07-2019
0 Uczestniczyło
3 Będzie uczestniczyć
3 komentarze
watchers 2 obserwatorów
98 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Polesie jest krainą geograficzną, rozciągającą się na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy. W naszym kraju znajduje się jego zachodnia część, zwana również Polesiem Lubelskim. Obejmuje część województwa lubelskiego. Są to tereny zalesione ale i bagienne. Dawniej na tych terenach zamieszkiwały rody szlacheckie, co poskutkowało istnieniem wielu pięknych dworków oraz pałaców, które możemy podziwiać do dziś. Polesie to największa w Europie kraina jezior, bagien i moczarów, objęta patronatem UNESCO, jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Polesie Zachodnie".

 

Podczas weekendu zapraszam na niezwykłą przygodę na ścieżkach przyrodniczych Parku – ścieżce "Dąb Dominik”, “Spławy", „Perehod” i „Mietiułka”. Wisienką na torcie będzie ścieżka “Żółwik”, gdzie zobaczymy żyjące tu żołwie błotne. Park będziemy poznawać pieszo i rowerowo, a bazą wypadową będzie miejscowość Nowy Orzechów. Spotykamy sie na kordach o 10.00 (przystanek autobusowy)

 

W ten weekend zostaną otwarte dwie nowe geościeżki: pierwsza "Dookoła Poleskiego Parku Narodowego", a druga to niespodzianka ;) 

 

Plan spotkania:
Dzień I - 20.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Perehod oraz Mietiułka. Do przejechania ok. 50 km. Po drodze prejazd przez Sosnowicę, gdzie stoi zabytkowa cerkiew z poczatków XVI wieku i gdzie Kościuszko przeżył tragiczną miłosną przygodę. Wieczorem ognisko i integracja.
 
Dzień II 21.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Dąb Dominik, Spławy i Żółwik. Dla chętnych wizyta w Ośrodku Dydaktyczno Muzealnym. Do przejechania ok. 30 km i ok. 9 km do przejścia pieszo.
 
 
Baza noclegowa:
Na miejsce noclegowe i bazę wypadową, zapraszam Was na działkę w miejscowości Orzechów Nowy, która znajduje się przy otulinie Poleskiego Parku Narodowego, ok. 2 km od jeziora Zagłebocze. Na działce jest dostęp do wody, jest prąd, jest możliwośc ugotowania posiłku. Działka jest spora, więc jest dużo miejsca na rozbicie namiotu. Mamy dostęp do prysznica i toalety, ale proszę pamietać, że nie jest to standard hotelu 5 *
Ewent jest darmowy. Proszę tylko o symboliczną skladkę 10 zł. za prad, gaz i wodę. Wstęp na ścieżki Poleskiego Parku Narodowego biletowany.
 
 
źródło, mapki ze strony PPN
Obrazki/zdjęcia
mapa dominik
mapa mietiuka
mapa perehod
mapa spławy
Wpisy do logu: 0 3 komentarz 3x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria