Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Dwa oblicza Wisły - OP8YQC
event rowerowy w ramach STRuŚ 2019
Właściciel: erykradek
Lista uczestników
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 80 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Wydarzenie
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Zarchiwizowana
Data rozpoczęcia wydarzenia: 07-04-2019
Data utworzenia: 21-03-2019
Data opublikowania: 22-03-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 12-04-2019
5 Uczestniczyło
5 Będzie uczestniczyć
1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
86 odwiedzających
3 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W obrębie stolicy znajduje się 28 kilometrów środkowego biegu Królowej Polskich Rzek. Prawy brzeg Wisły, to ścieżka z naturalną nawierzchnią wijąca się przez las łęgowy. Lewa strona Wisly to słynne Bulwary. Brzegi bardzo sie od siebie rożnią, ale to, co je łączy, to ogrom ciekawych miejsc zlokalizowanych w ich pobliżu.

 

Podczas wycieczki zobaczymy kilka najciekawszych miejsc i atrakcji ulokowanych na obu brzegach Wisły. Do przejechania ok. 20 km

 

mapa

 

Spotkamy się o godz. 10.00 na Bulwarze Flotylli Wiślanej przy Płycie Desantu (A) tuż przy Porcie Czerniakowskim, obok którego pojedziemy w stronę Mostu Łazienkowskiego (B). Nim przejedziemy na drugi brzeg rzeki i zjedziemy na dziką ścieżkę, którą dojedziemy na Plażę Poniatówkę (C) i dalej do Mostu Świetokrzyskiego (D). Nim przejedziemy na Bulwary Wiślane pod Pomnik Syrenki (E). Dalej pojedziemy w stronę Centrum Nauki Kopernik. W pewnym momencie przejedziemy pod Wisłostradą po to, by dojechac do Parku Fontann (F). Miniemy most Gdański i dojedziemy do Cytadeli Warszawskiej i Bramy Straceń (G). Wrócimy nad brzeg Wisły, by ścieżką na tyłach Centrum Olimpijskiego, dojechać do Mostu gen. Stefana Grota-Roweckiego (H). Przejedziemy nim na drugi brzeg. Stąd już blisko do Kanału Żerańskiego i Żerańskiej Kładki (I). Ścieżką na wale przeciwpowodziowym (J)dojedziemy do Mostu Marii Skłodowskiej-Curie, którym ostatni raz przeprawimy sie przez Wisłę. Wzdłuż Wybrzeża Gdyńskiego (K) dojedziemy do zabytkowego źródełka (L) w Lesie Bielańskim. Ostatnią przeszkodą bedzie wjazd ulicą Dewajtis na polanę widokową (M), gdzie odpoczniemy podziwiając widok na Wislę. Wycieczkę zakończymy przy pięknym barokowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (N.) W Lasku Bielańskim.

 

Przejedziemy obok “Muzeum nad Wisłą” - nowej przestrzeni wystawienniczej Muzeum sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Będzie możliwość obejrzenia wystawy Daniela Rycharskiego “Strachy”. Bilet 5 zł.

 

A tu ciekawy wykład na temat Warszawskiego odcinka Wisły.

źródło

 

Wpisy do logu: 5 5 komentarz 1x Obrazki/zdjęcia 3x Wszystkie wpisy Galeria