Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
GPP #7: Topole białe w Parku Brzeźnieńskim - OP8YEJ
Skrytka z serii Gdańskie Pomniki Przyrody
Please log in to see the coordinates.
Altitude: m. ASL.
 Region: Poland > pomorskie
Cache type: Puzzle
Size: Small
Status: Ready for Search
Date hidden: 26-02-2019
Date created: 26-02-2019
Date published: 27-02-2019
Last modification: 26-01-2020
30x Found
2x Not found
8 notes
watchers 3 watchers
130 visitors
17 x rated
Rated as: Good
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Dangerous Cache  Bike  Compass  Fixed by magnet  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Seria dot. Gdańskich Pomników Przyrody. Seria podzielona jest pomiędzy dwa serwisy geocachingowe - część skrzynek dot. GPP znajdziesz w drugim serwisie. Tym razem zapraszam Was do odwiedzenia dwóch, blisko stojących, topól białych. Miejsce jest bardzo ciekawe, bowiem Park Brzeźnieńskim jest, obok Parku Oliwskiego i Parku Oruńskiego, ważnym zabytkowym założeniem ogrodniczym w Gdańsku. Park jest pełen fortyfikacji i ciekawych obiektów przyrodniczych. Zainteresowanych odsyłam do innych keszy w tym rejonie (w dwóch systemach).

O pomniku przyrody
Topola biała, białodrzew – gatunek drzew z rodziny wierzbowatych. Rodzimym obszarem występowania tego gatunku topoli jest środkowa i południowa Europa (brak go w Skandynawii i Irlandii), znaczna część Azji oraz Afryka Północna (Algeria, Maroko, Tunezja, Wyspy Kanaryjskie). Rozprzestrzenił się także i aklimatyzował w Australii i Nowej Zelandii, w Afryce i na Azorach. W Europie Północnej sięga do 67° szerokości geograficznej północnej. W Polsce występuje dziko na całym niżu i w niższych położeniach górskich, poza tym jest często sadzony.

O keszu
Aby odnaleźć kesza musicie odnaleźć w parku rzeczone topole. Do odnalezienia kesza wymagane jest wybranie topoli wschodniej, jej zdjęcie znajduje się w poniżej (z Wikipedi, wykonane przez Panka). Następnie od ustalonej topoli wyznaczamy azymut 99,98 i odległość 345 m.

 

Krótka historia kesza

Kesz został ukryty pierwotnie w innej lokalizacji, ale "zanim został FTFem był już DNFem". Bardzo mi się podoba te zdanie, jeżeli kiedykolwiek zdecyduję się napisać swój utwór hip hopowy na pewno wykorzystam tę frazę.

Jak tylko upubliczniłem kesza dowiedziałem się, że jego pierwotna lokalizacja jest spalona z natury i tylko kesze Szanto potrafią się tam ostać. Stąd zmiana miejsca na nowe. W nowej skrytce umieściłem mały notatnik (jako logbook) w którym zapisane miałem podsumowanie z dziedziny wnioskowania logicznego. Notatki zostawiłem, część logbookowa zaczyna się za nimi.

 

Osobiste
Człowiekiem który pokrył Brzeźno keszami jest Wanoga. Wangoa weryfikuje również GOTki moje i moich dzieci. Tę skrzynkę zainstalowałem przy okazji szukania skrzynek Wanogi, nie mógłbym tej skrzynki dedykować komuś innemu, jak nie Wanodze. Dzięki!

 

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints