Dworzec PKP Przemyśl Główny wybudowany w latach 1859-1860 mieści się na Placu Legionów. W 1895 r przebudowano go w stylu neobarokowym nawiązującym do architektury pałacowej. Jest on jedną z najokazalszych i najpiękniejszych obiektów kolejowych na linii Kraków – Lwów. Wnętrze dworca posiada bardzo bogaty wystrój i piękne zdobienia włącznie ze wspaniałym żyrandolem. Panoramę miasta wykonał Marian Stroński a plafony w głównym holu – Feliks Wygrzywalski.
Tablica pamięci Sybiraków
Na frontonie budynku Dworca PKP znajduje się tablica poświęcona pamięci Polaków i mieszkańców ziemi przemyskiej, którzy zostali wywiezieni na Syberię z dworca kolejowego w Przemyślu. Ufundowana przez Związek Sybiraków III RP została powieszona w 1995 r w rocznicę pierwszego transportu w głąb nieludzkiej ziemi, który miał miejsce 10.II.1940 r.
Tablica pamięci pracowników PKP i funkcjonariuszy SOK
Na budynku dworca PKP znajduje się tablica pamięci poświęcona pracownikom PKP i funkcjonariuszom SOK węzła Żurawica – Przemyśl – Medyka, którzy polegli za wolność ojczyzny w latach 1939-47. Została ona ufundowana 9 maja 1975 r. w 30. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem przez pracowników rejonu przeładunkowego PKP i Koło ZBoWiD.
Skrzynka: pet magnetyczny.
Skrzynka została założona dzięki finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki.